Сім нових досліджень про цифрові медіа та фактчекінг
Частота відвідування фейкових новинних сайтів виявилася найвищою серед тих людей, які найбільше читають серйозні новини, — такого висновку дійшли дослідники впливу дезінформації. Інші свіжі дослідження 2018 року зосередилися на темі популізму, фактчекінгу, соціальних мережах та віртуальній реальності в журналістиці.
Воєнний репортер Associated Press: Безпека — це завжди компроміс, із собою та з редактором у тому числі
Мстислав Чернов — фото- й відеокореспондент одного з найбільших інформаційних агентств світу Associated Press (США), який працював у «гарячих» точках — Ірак, Сирія, Донбас. Під час лекції в «Освітній асамблеї» Мстислав розповів, як військові поступово захоплюють такі великі міста, як Мосул чи Алеппо, та як у таких умовах працювати журналістам.
Як краще викладати медіаграмотність у школі? Думка вчителів
Про медіаграмотність в українських школах, тренд на позакласні заняття та нагальні проблеми в цій галузі розповідають педагоги, які впроваджують медіаосвіту.
Суперечки через «право на забуття». Чи паразитує Google на журналістиці?
У Великобританії два бізнесмени подали до суду через те, що пошуковик Google відмовив їм у праві скористатися «правом на забуття». Google вказує на те, що видалення з результатів пошуку журналістських матеріалів суперечить законодавству, яке захищає свободу медіа.
Пам’ятайте: ви все ще пишете для людей, а не для машин - експерт про роботу з пошуковиками
«Ви можете писати текти так, аби машинам було простіше їх знайти, але завжди майте на увазі, що ми ще не дійшли до того часу, коли машини щось у вас купуватимуть», - радить німецький журналіст Петр Тршка (Peter Trzka).
Вісім сервісів для роботи з відкритими даними — від найпростіших до складних
Не все те золото, що блищить, і не вся публічна інформація, доступна журналістам, є відкритими даними.
Усі хочуть дивитися на фото війни, але не хочуть дивитися на фото кліматичних змін, − фотограф Джон Вендл
«Ніколи не звільняйтеся зі своєї роботи, аби стати фотографом-фрилансером. Якось я порахував: фотографія приносить лише близько 10% від мого річного доходу», − порадив американський журналіст і фотограф Джон Вендл (John Wendle), який прочитав лекцію в Києві.
Про табуйовані теми хочеться читати наодинці - редакторка Update Тая Герасимова
Чому українці бурхливо реагують на теми гендеру, сексуальності та ЛГБТ - в інтерв’ю MediaSapiens розповідає редакторка сайту Update.
Не проґавте! Огляд конкурсів та стипендій у медійній сфері
Майже традиційно MediaSapiens зробив для вас підбірку можливостей повчитися або виграти призи за свою журналістську роботу.
«Важка артилерія» у боротьбі з фейками: BBC вчитиме підлітків медіаграмотності
ВВС запустила гру iReporter для молоді - у ній користувачу пропонують роль журналіста та навчають, як відрізняти правдиву інформацію від фейків.

Автори

К
С