Під вибори чи під мобілізацію? Російські та окремі українські ЗМІ синхронно лякають загрозою войовничого націоналізму
«Вести», «Страна.ua», NewsOne, «Інтер» та інші разом із російськими ЗМІ синхронно лякають росіян та українців загрозою войовничого націоналізму. Порівняння політичних маніпуляцій у російських ЗМІ та в українському медіапросторі в лютому 2017 р.
Самі собі вороги
Росіяни ледве встигали за інформаційними приводами, які з’являлися в українських ЗМІ з легкої руки українських політиків. Порівняння політичних меседжів у російських ЗМІ та на українському ТБ в січні 2017 р.
«Україна» виступила провідним піар-каналом Віктора Медведчука, дозволивши йому тиражувати меседжі, вигідні Кремлю
Порівняння політичних меседжів у російських ЗМІ та на українському ТБ в листопаді — грудні 2017 р.
Аваков та «Опозиційний блок» «вгадали» меседжі роспропаганди?
Український телеефір практично очистився від пропагандистських меседжів Кремля. Натомість усю «брудну роботу», яку раніше робили редакції, тепер виконують політики.
Що спільного між Кравчуком і Жириновським
Заяви Леоніда Кравчука в ефірі телеканалу NewsOne перегукувалися з тезами статті Володимира Жириновського. Порівняння політичних маніпуляцій у російських ЗМІ та на українському ТБ в серпні 2017 року.
Українські популісти підіграють Росії
Присутність російської пропаганди на українських телеекранах знижується. Проте з’явилася загроза, що естафету поширення маніпулятивних руйнівних меседжів підхоплять політики, які не розуміють, де межа між критикою та підтримкою дій ворога. Порівняння політичних маніпуляцій у російських ЗМІ та на українському ТВ у липні 2017 р.
«Прощай, немытая Россия?..»
Навіть найбільш проросійський «Інтер» не встигає за трендами кремлівської пропаганди, а інформаційні простори двох країн усе більше віддаляються один від одного. Порівняння політичних маніпуляцій у російських ЗМІ та на українському ТБ в червні 2017 року.
Російська пропаганда про події в Україні: тенденції 2014–2016 років
Пропагандистські зусилля контрольованих російською владою ЗМІ (друкованих та електронних) щодо висвітлення подій в Україні впродовж 2014–2016 років були важливим інструментом легітимації та втілення російських планів із підриву єдності українського суспільства та знищення української держави.
«Корисні ідіоти» гірші за пропаганду
Українські політики дали російським ЗМІ стільки дискредитаційного матеріалу про власну державу, що навіть окремі українські телеканали, традиційно опозиційні до влади, не зважилися озвучувати в ефірі все підряд. Порівняння політичних маніпуляцій у російських ЗМІ та на українському телебаченні у травні 2017 р.
«Інтер» змагається за звання «п’ятої колони»?
«Інтер» підхоплював лише ті «сюжети» російської пропаганди, які були вочевидь вигідними для його власників із числа керівників «Опозиційного блоку». Порівняння політичних маніпуляцій у російських ЗМІ та на українському ТБ у квітні 2017 р.

Автори

К
С