Опозиційний блок і Віктор Медведчук виступили рупорами Кремля
Представники «Опозиційного блоку» та очільник «Українського вибору» Віктор Медведчук були головними «джерелами» і водночас ретрансляторами антиукраїнської пропаганди в російських та українських ЗМІ. Огляд використання російської пропаганди українськими ЗМІ у червні 2018 р.
Як «Страна.ua» зображає Україну агресором
А «Вести» і NewsOne повторюють російські пропагандистські меседжі про Бабченка й арешт Вишинського. Порівняння політичних маніпуляцій у російських та українських медіа у травні 2018 року.
Тема надання українській церкві статусу автокефалії об’єднала пропагандистські зусилля російських та окремих українських ЗМІ
NewsOne першим серед телеканалів почав поширювати тези про «розкол» і «загрозу протистояння». Порівняння політичних маніпуляцій у російських та українських медіа у квітні 2018 року.
Суголосні Кремлю. Як українські ЗМІ поширювали російські меседжі про газ і Савченко
А В’ячеслав Піховшек навіть перевершив російських колег, оголосивши про демонтаж України. Порівняння політичних маніпуляцій у російських та українських медіа в березні 2018 року.
Під вибори чи під мобілізацію? Російські та окремі українські ЗМІ синхронно лякають загрозою войовничого націоналізму
«Вести», «Страна.ua», NewsOne, «Інтер» та інші разом із російськими ЗМІ синхронно лякають росіян та українців загрозою войовничого націоналізму. Порівняння політичних маніпуляцій у російських ЗМІ та в українському медіапросторі в лютому 2018 р.
Самі собі вороги
Росіяни ледве встигали за інформаційними приводами, які з’являлися в українських ЗМІ з легкої руки українських політиків. Порівняння політичних меседжів у російських ЗМІ та на українському ТБ в січні 2018 р.
«Україна» виступила провідним піар-каналом Віктора Медведчука, дозволивши йому тиражувати меседжі, вигідні Кремлю
Порівняння політичних меседжів у російських ЗМІ та на українському ТБ в листопаді — грудні 2017 р.
Аваков та «Опозиційний блок» «вгадали» меседжі роспропаганди?
Український телеефір практично очистився від пропагандистських меседжів Кремля. Натомість усю «брудну роботу», яку раніше робили редакції, тепер виконують політики.
Що спільного між Кравчуком і Жириновським
Заяви Леоніда Кравчука в ефірі телеканалу NewsOne перегукувалися з тезами статті Володимира Жириновського. Порівняння політичних маніпуляцій у російських ЗМІ та на українському ТБ в серпні 2017 року.
Українські популісти підіграють Росії
Присутність російської пропаганди на українських телеекранах знижується. Проте з’явилася загроза, що естафету поширення маніпулятивних руйнівних меседжів підхоплять політики, які не розуміють, де межа між критикою та підтримкою дій ворога. Порівняння політичних маніпуляцій у російських ЗМІ та на українському ТВ у липні 2017 р.

Автори

К
С