«Радио Пятница» отримало попередження за несвоєчасну хвилину мовчання в День пам’яті жертв голодоморів

Попередження оголошено за результатами позапланової перевірки щодо дотримання радіомережею Правил ведення мовлення в дні трауру та дні пам’яті й указу Президента України, згідно з яким 28 листопада 2015 року в Україні відзначався День пам’яті жертв голодоморів.

Під час перевірки Нацрада зафіксувала, що «Радио Пятница» не оголосило 28 листопада хвилину мовчання о 16:00 – в ефірі радіомережі хвилина мовчання вийшла о 12:00. Крім того «Радио Пятница» не поширювало інформацію про день пам’яті до 8:53 та після 21:00.

Втім, «Радио Пятница» інформувало слухачів про день пам’яті в семи випусках новин і в трьох роликах соціальної реклами, а крім того вилучило з ефіру всі розважальні програми та музику й рекламу мажорного характеру – тобто внесло до сітки мовлення такі зміни, які вимагаються до днів трауру, а не днів пам’яті.

Представник «Радио Пятница» повідомив членам Нацради, що відповідальний за формування плейлиста на 28 листопада 2015 року працівник радіостанції з власної ініціативи привів ефір у відповідність до Правил ведення мовлення, які вже втратили чинність. За це співробітнику було оголошено догану.

Членів Нацради не переконали жодні аргументи – навіть те, що «Радио Пятница» взяло на себе більш жорсткі обмеження по контенту. Відтак, вони оголосили радіокомпанії попередження.

«Радио Пятница» входить до складу радіогрупи «Українського медіа холдингу», що належить оголошеному в розшук бізнесмену Сергію Курченку.

comments powered by Disqus