Премія «Святих телевізійних». Як новини приватизували «Телетріумф»

Премія «Святих телевізійних». Як новини приватизували «Телетріумф»

14:34,
7 Травня 2018
2981

Премія «Святих телевізійних». Як новини приватизували «Телетріумф»

14:34,
7 Травня 2018
2981
Премія «Святих телевізійних». Як новини приватизували «Телетріумф»
Премія «Святих телевізійних». Як новини приватизували «Телетріумф»
Серед 73 номінацій «Телетріумфу» теленовини помічали лише ті, в яких перемогли їхні канали.

Уявіть, що після церемонії нагородження «Оскар» телеканал FOX News повідомив в ефірі лише про ті номінації, у яких перемогли фільми 20th Century Fox. Було би досить дивно, чи не так? Тим не менше, саме так і зробили українські телеканали напередодні та після церемонії нагородження «Телетріумф»:  ICTV, «112», «Україна» та «1+1» помітили на нагородженні лише себе.

На телеканалі «Україна» питання буквально так і ставлять: «Украинский телевизионный "Оскар" [...] На половину заветных статуэток претендуют мои коллеги, сотрудники канала "Украина" и "Футбол" [...] В каких номинациях телеканал "Украина" обошел коллег по цеху?» – анонсує сюжет ведуча Анна Панова 25 квітня. Далі в ньому можна почути безліч самокомпліментів від «Сегодня»: «Можно сказать, что наград у нашего телеканала будет целая охапка»; «"Говорить Україна" – этот проект помогает украинцам справиться с непростыми ситуациями», «Никто в Украине, на украинском телевидении не делал такого», «Незважаючи на статуетки і відзнаки, ми робимо правильні речі».

Аналогічний підхід і у співробітників «112»: ведуча Юлія Галушка анонсує новину так: «Премію "Телетріумф" отримав телеканал "112 Україна". Нагорода у номінації "Спеціальний проект наживо" [...] Олегу, який саме проект нагородили?» Подальша відповідь кореспондента досить коротка й не цікава нічим, крім слова «безпосередньо»: «роблю це безпосередньо з червоної доріжки», «стався безпосередньо 8 вересня», «опинилися безпосередньо в епіцентрі подій», «брати коментарі у безпосередніх очевидців подій». Зауважимо також невдале «привітання» журналіста: «Перше ж включення переросло у величезний мегапроект, який отримав назву "Вибух на Бесарабці". Саме його і визнано найкращим, з чим я вітаю всю команду "112" та наших колег-глядачів». Це чудово, що телеканал виграв, але йдеться про смерть чоловіка, а також постраждалих жінку й дитину від вибуху в центрі столиці. Гадаємо, кореспондентам не варто після такого вітати гладячів.

На ICTV цього дня теж не скупилися на компліменти й говорили виключно про свої 16 номінацій: «"Факти"  одна з головних претендентів на перемогу», «Це дійсно якісний і професійний, дуже талановитий оператор», «Знаєте, універсальний солдат», «Регулярно працює на сході країни, пліч-о-пліч із нашими військовими», «Брав участь у низці знакових зйомок і унікальних проектів».

Наступного дня до колег приєдналися й на «1+1». Журналістикою тут займатися навіть не намагалися: «Ну а тепер порадійте з нами і за нас. Медіахолдинг "1+1" зібрав рекордну кількість статуеток "Телетріумфу", а це найпрестижніша телевізійна премія країни. 43 у 73 номінаціях дісталися плюсівцям»,  повідомила ведуча Лідія Таран. Очевидно, що про всіх 43 переможців журналісти розповісти не могли, але все одно згадали про щонайменше десять тріумфаторів. До матеріалу при цьому потрапили екслюзивні анонси «Танців із зірками» від «злого й доброго генія» місцевого продакшену та оцей коментар Лідії Таран: «Мені здається, я тут уже практично живу з року в рік. Тому що цього року, наприклад, на "Телетриумфі" в мене взагалі благодійна номінація, і я називаю це для себе так умовно почесна старість. Я отримувала тут колись тріумф як спортивний коментатор, як ведучий тижневої підсумкової програми. Далі вже є ще почесні академіки, може ще років двадцять моєї творчої кар'єри на телебаченні. Доросту до сонму святих і вже отримаю "святих телевізійних"» . Про перемогу програми «Гроші» як найкращого проекту розслідувань «Плюси» не згадали й ми їх розуміємо.

Така егоцентричність новинарів лише підкреслює проблеми української тележурналістської спільноти і взагалі не є журналістикою. Інформація, що починається реченням «а тепер порадійте з нами і за нас», претендує в найкращому разі на якийсь пост у Фейсбуку, де батьки пишаються здобутками дитини. Телеканали ж, по-перше, говорять про себе, по-друге, роблять це на мільйонну аудиторію прямого ефіру. Про сам «Телетріумф» глядачі при цьому майже нічого не дізнаються: хто ще брав участь у конкурсі, журналісти не згадують. Таким чином, виникає логічне запитання: чому ЗМІ вважають свою перемогу на «Телетріумфі» вартою уваги всієї країни, якщо сам «Телетріумф» такої уваги не вартий? І відколи розхвалювання себе за перемоги це те, чим займаються журналісти?

Окремо зазначимо, що майже всі з цих телеканалів потрапили також до нашої Антипремії найгірших теленовин 2017 року.

Детальніше про це й те, як «Україна» видавала Олега Ляшка за економічного експерта, а «1+1» сканадалізував пологи дружини міністра в США, читайте в публікації «У жалобі й у радості. Моніторинг новин 23–29 квітня».

Зберегти

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду