Польське громадське ТБ звільнило продюсера, який вибачився перед російським міністром

Польське громадське ТБ звільнило продюсера, який вибачився перед російським міністром

14:22,
1 Лютого 2016
1734

Польське громадське ТБ звільнило продюсера, який вибачився перед російським міністром

14:22,
1 Лютого 2016
1734
Польське громадське ТБ звільнило продюсера, який вибачився перед російським міністром
Польське громадське ТБ звільнило продюсера, який вибачився перед російським міністром
Автори:
Польський громадський мовник TVP звільнив продюсера Марека Чункевича, який перепросив міністра культури Росії Володимира Мединського за інцидент під час інтерв’ю у програмі, яку вела телеведуча Марії Пшеломєц. Телеканал TVP також підкреслив, що вибачення продюсера не є офіційною позицією каналу.

Про це повідомляє видання «Новинарня» з посиланням на  Rzeczpospolita та російські видання.

Володимир Мединський виступив на каналі TVP в програмі «Студія Схід» (Studio Wschód). Темою розмови російського міністра з ведучою Марєю Пшеломєц стала доля пам’ятників солдатам Червоної Армії у Польщі, зокрема - ліквідація пам’ятника радянському генералу Івану Черняховському в місті Пеньонжно, яка викликала обурення російської влади.

Марія Пшеломєц зокрема зауважила, що Іван Черняховський причетний до вбивства командування польської Армії Крайової, яка під час окупації Польщі в 1939-1945 роках боролася з нацизмом. Російський міністр розгубився, але заявив, що генерал нікого не розстрілював. Польська журналістка повідомила, що генерал Черняховський убив її дідуся. Володимир Мединський у відповідь у знущальному тому попросив ведучу уточнити, чи радянський генерал вбив її діда із пістолета чи ножем. «Ні, арештував його в Бєдніках. Пане міністре, на жаль, наш час сплив», – підсумувала інтерв’ю Марія Пшеломєц, але додала, що варто і надалі спілкуватись й обговорювати спільні питання.

Після виходу інтерв’ю продюсер Марек Чункевич надіслав до російського посольства в Польщі листа з вибаченнями, які він попросив передати міністрові Володимиру Мединському. «Мені дуже неприємно після вчорашнього інтерв’ю. Прошу прийняти мої вибачення. Ми підготували все настільки добре, наскільки можемо, і з добрими намірами. На жаль, людські слабкості нам непідвладні. Для нас це застереження, що редакційний контроль має бути ефективнішим. Поліпшення двосторонніх відносин не повинно так виглядати. Прошу передати мої слова панові міністру», – цитує видання «Новинарня» лист продюсера від 29 січня з посиланням на повідомлення російського телеканалу Russia Today .

Маріуш Піліш, голова польської Телевізійної інформаційної агенції (Telewizyjnej Agencji Informacyjnej) , заявив, що лист Марека Чункевича не відображає офіційну позицію TVP. Чиновник повідомив про ухвалене рішення розірвати контракт із продюсером.

Після повідомлення про звільнення Марека Чункевича міністерство культури Росії запропонувало йому роботу, цитує «Новинарня» прес-секретаря міністра Мединського Єлизавету Анісімову з посиланням на російське агентство «Интерфакс».

«Міністерство культури Російської Федерації запропонувало варіант працевлаштування продюсеру Мареку Чункевичу, звільненому з польського каналу TVP. Директор «Російсько-польського центру діалогу і згоди» Юрій Бондаренко вже висловив готовність взяти Марека Чункевича на позицію експерта», – сказала пані Анісімова.

Речниця заявила, що російське міністерство вважає дії польського каналу «порушенням свободи слова і цинічним проявом цензури». Міністр Мединський додав, що прийняв вибачення Марека Чункевича і не має претензій до каналу.

Нагадаємо, Польської асоціації журналістів заявила 27 січня, що поширена російськими телеканалами інформація про візит польських журналістів до анексованого Росією Криму, який начебто відбувся на запрошення російської сторони, не відповідає дійсності. У заяві наголошується, що уряд Польщі не визнає анексію Криму, і польські журналісти не відвідують півострів на запрошення агресора. 

20 січня прес-служба російського уряду Криму повідомила, що на півострові перебуває делегація польських журналістів, які були запрошені московським фондом «Російсько-польський центр діалогу і згоди». Жодного прізвища «польських журналістів» при цьому названо не було. Про візит «польських журналістів» повідомляла низка російських ЗМІ – зокрема, інформагентство «РИА Новости».  

Пізніше російські  ЗМІ згадали тільки одного «польського журналіста» - Матеуша Піскорського, який начебто «у складі делегації представників ЗМІ та блогерів Польщі» відвідав анексований Крим у січні поточного року і провів прес-конференцію за підсумками візиту. Насправді пан Піскорський є одіозним главою проросійської партії «Зміна» (Zmiana), яку видання The Times називає нацистською.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Володимир Мединський у програмі Studio Wschód. Фото: скрін відео з YouTube
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду