Пітер Джексон знімає докфільм про Першу Світову

Як пише видання The Hollywood Reporter, прем'єра фільму відбудеться на Лондонському кінофестивалі в жовтні, а потім його покаже британський телеканал BBC.

«Мене завжди захоплювала тема Першої світової, — зізнався режисер, який зняв трилогії "Володар перснів" та "Ґобіт". — Це пов'язано в першу чергу з історією моєї власної сім'ї. Століття з закінчення війни — унікальна можливість зробити свій внесок у вшанування минулого. Мені захотілося вдихнути нове життя в історії простих людей, яким довелося жити в ті неймовірні часи».

Команда фільму повідомила, що в ньому будуть використані архівні кадри з колекції Імперського військового музею Британії та звукозаписи з архівів BBC. Назва фільму поки не затверджена.

ВВС також зніме окрему стрічку про роботу над фільмом, в якій буде інтерв'ю з Пітером Джексоном та розповідь про творчий та технічний процес підготовки проекту.

Крім того, цього року копії фільму нададуть кожній загальноосвітній школі Великої Британії.

«Кульмінацією амбітного 4-річного спецпрограмування BBC з нагоди відзначення 100-річчя Першої Світової війни стане світова прем'єра дуже особливого фільму видатного режисера Пітера Джексона, завдяки якому ми почуємо раніше невідомі нам голоси людей, що жили сто років тому, й це стане досвідом нового покоління», — каже Шарлотта Мур (Charlotte Moore), директорка BBC з контенту.

Пітер Джексон насамперед відомий екранізаціями книг британського Дж.Р.Р.Толкіна «Володар перснів» та «Ґобіт». Трилогія «Володар перснів» принесла режисеру та його команді 17 премій «Оскар». Зокрема заключна частина «Повернення короля» здобула нагороди Американської кіноакадемії за найкращий фільм і найкращу режисуру. Цей фільм зібрав у світовому прокаті понад 1 млрд. доларів. Також у 2000-х роках режисер зняв фільми «Кінг-Конг» та «Милі кістки».

Нагадаємо, враженнями від роботи з Пітером Джексоном з MediaSapiens поділився ірландський актор Ейдан Тернер, який виконав у трилогії «Ґобіт» роль гнома Кілі.

comments powered by Disqus