Netflix потрібно знизити ціни вдвічі, аби перемогти піратський контент - дослідження

The Telegraph

Виявилося, що користувачі торентів готові платити за підписки на легальний контент, тільки якщо це коштує не дорожче $3.25 на місяць, цитує дослідження The Independent.

Дослідники через телекомунікаційну компанію, назву якої вони не розкривають, знайшли декілька тисяч людей, що користуються BitTorrent. Після цього усім їм було запропоновано безкоштовну підписку на 45 днів, до якої входило преміум-телебачення і доступ до популярих фільмів на запит. Вчені стежили за трафіком своїх респондентів і порівнювали їх поведінку з контрольною групою.

Ті люди, які отримали безкоштовний доступ до легального контенту, стали на 4,6% більше дивитися телевізор й на 4,2% менше завантажувати контент з мережі. Хоча в цілому їх звички використання торентів не змінилися. Сервісом фільмів на запит скористалися лише 12% учасників експерименту.

Дослідники вважають, що люди вдаються до піратства через те, що не можуть легально отримати ті шоу і фільми, які їм подобаються, на одному сервісі. Виробники контенту продають ліцензії не усім компаніям, а в деяких випадках не продають їх зовсім. При цьому глядачі не готові оплачувати послуги декількох сервісів олночасно й користуються торентами, аби знаходити ті фільми, які їх цікавлять.

Наприклад, за доступ до відеотеки розміром з Netflix користувачі піратських відео з торентів готові платити трохи більше 3 доларів на місяць. Вчені зазначають, що таким чином мережа не зможе конкурувати з піратським контентом, тому що для цього їй потрібно значно розширити свою колекцію відео й при цьому значно знизити ціну підписок.

Нагадаємо, нещодавно компанія Netflix оголосила про те, що вона збільшує виробництво повнометражного кіно: в 2018 році вона планує зняти 80 фільмів. Таким чином, Netflix планує презентувати новий фільм кожні 4-5 днів.

comments powered by Disqus