Молдовський канал анонсував розслідування «Європейської правди», яке вона не робила
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Молдовський канал анонсував розслідування «Європейської правди», яке вона не робила
Анонс телеканалу стверджує, що фільм, який вийде о 21:00 15 лютого, підготовлений «українським порталом «Європейська правда», натомість сама редакція офіційно заявляє, що не здійснювала такого розслідування.
Скріншот «Європейської правди»
«Жоден із журналістів та співробітників нашого видання не мав відношення до його підготовки та до 14 лютого не мав контактів зі згаданим телеканалом. Ми маємо всі підстави для припущення, що ім’я нашого видання буде використане для легалізації фейкового "розслідування", здійсненого в інтересах чинної влади Молдови, яку системно захищає даний телеканал», — повідомило українське видання.
Згідно заяви редакції «Європейської правди», розслідування кишинівського сайту NewsMaker підтверджує ці припущення.
Українське видання стверджує, що для «легалізації» фільму його опублікували заднім числом на нібито українському порталі, який використав назву «Європейська правда». Редакція заявляє, що це є незаконним, оскільки назви «Європейська правда» та «Европейская правда» є зареєстрованими торговельними марками і медіа має виключні права на їх використання в Україні.
Видання повідомило, що увечері 14 лютого на їхню вимогу телеканал видалив зі своєї facebook-сторінки анонс, який містив неправдиву інформацію, та пообіцяв не використовувати назву ЗМІ під час трансляції фільму.
«Цікаво, що редакцію телеканалу не непокоїть той факт, що йдеться про відео з фейкового ЗМІ, та ще й опубліковане таким дивним чином. Попри всі аргументи, телеканал планує випустити фільм в ефір ввечері 15 лютого», — повідомила «Європейська правда».
Інтернет-видання порадило українським та молдовським колегам бути обережним у співпраці з цим молдовським телеканалом, який порушує засадничі принципи журналістики та не гребує публікацією фейкових розслідувань.
Нагадаємо, минулого року американське видання BuzzFeed викрило, як для проросійського фейку підробили сайт The Guardian. Медіа з'ясувало, що фейкові історії публікуються на замаскованих під інші відомі міжнародні видання доменах, як-от The Atlantic та Al Jazeera, а потім перекладаються для пропагандистських російських ЗМІ.