Міжнародні медіа-організації засуджують погрозу російського уряду закрити телеканал «Дождь»

Міжнародні медіа-організації засуджують погрозу російського уряду закрити телеканал «Дождь»

00:00,
6 Лютого 2014
1623

Міжнародні медіа-організації засуджують погрозу російського уряду закрити телеканал «Дождь»

00:00,
6 Лютого 2014
1623
Міжнародні медіа-організації засуджують погрозу російського уряду закрити телеканал «Дождь»
Міжнародні медіа-організації засуджують погрозу російського уряду закрити телеканал «Дождь»
Міжнародна федерація журналістів (IFJ) та Європейська федерація журналістів (EFJ) гостро критикують  «безпрецедентний» захід російської влади з метою закрити незалежний телеканал «Дождь» за суперечливе online-опитування глядачів про облогу Ленінграда у Другій світовій війні, повідомив сайт IFJ.

«”Дождь” – один із небагатьох незалежних телеканалів у Росії, які постійно передають в ефір погляди опозиції, – наголошується у повідомленні. – Нещодавно він розповідав про протести та жорстокість міліції в Україні».

«Схоже, уряд РФ надмірно роздув справу і використовує її як привід для того, щоб змусити замовкнути критичні медіа в країні, – заявив президент МФЖ Джим Бумела (Jim Boumelha). – Зрозуміло, що це нова спроба придушити свободу слова та обмежити критику влади у ЗМІ».

Президент ЄФЖ Могенс Блічер Бьєррегард (Mogens Blicher Bjerregård)   сказав: «Ми були свідками тренду кримінальних судових переслідувань владою у Росії журналістів та медіа-організацій за дифамацію. Мета – змусити замовкнути критичні голоси. З цим  потрібно покінчити».

26 січня 2014 р., напередодні 70-ої річниці закінчення блокади Ленінграда німецькими військами під час Другої світової війни, «Дождь» провів online опитування телеглядачів: «Чи повинні ми були здати Ленінград, щоб запобігти сотням тисяч смертей?».

Скандальне опитування, продубльоване на сайті та у соціальних мережах, викликало хвилю обурення. За позовом ветеранів війни, які пережили блокаду, прокуратура Санкт-Петербурга розпочала перевірку телеканалу «Дождь». Виникла недвозначна ситуація з підтекстом щодо свободи медіа, який коментують у Росії та за кордоном.

Як повідомляв Media Sapiens, дії влади РФ розкритикували також «Репортери без кордонів» (RSF).

«За декілька днів до початку зимових Олімпійських ігор у Сочі важливість цієї справи не можна недооцінювати, – відзначав менеджер  з питань Східної Європи та  Центральної Азії медіа-організації  Йоган Бір (Johann Bihr). – Зникнення каналу «Дождь» стало б сильним ударом по свободі інформації в Росії».

Якщо опитування, запропоноване телеканалом, викликає сумнів, то він стосується журналістської етики й можливості вивчення недавньої історії, а не законів, відзначав він. Натомість правомірним є розслідування свавільного призупинення ретрансляції передач каналу багатьма кабельними та супутниковими телекомпаніями.

Спілка журналістів Росії 30 січня оприлюднила заяву, в якій наголосила на неприпустимості припинення трансляції програм телеканалу «Дождь» у кабельних мережах. Вона звернулася  до прокуратури РФ із проханням перевірити законність дій  провайдерів, які відімкнули «Дождь» від свого мовлення.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
hro.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду