«Факти» подали заяви Путіна щодо України без альтернативної позиції

Ведуча Олена Фроляк озвучила виключно вигідні для РФ та Володимира Путінамеседжі і жодним чином не спробувала їх проаналізувати чи спростувати.

З Міжнародного арктичного форуму «Факти» передають: «Російський Президент вперше прокоментував масові антикорупційні протести, що прокотилися Росією. Путін вважає, що несанкціоновані акції політичні сили використовують задля своєї розкрутки перед виборами». Альтернативної позиції (експертної чи фактологічного бекграунду) телеканал не подає, тож версія від Путіна лишається єдино правильною. Разом з тим, ми знаємо, що масові арешти під час акції засудили в США та ЄС. Також ми знаємо, що Навальному немає сенсу «розкручуватися» перед виборами, адже його просто до них не допустили. Та й вислів «несанкціоновані акції», який вживає ведуча, – доволі спірний, враховуючи законодавство Росії.

«Змагатися зі Сполученими Штатами Росія не збирається, прагне партнерських відносин. Однак, каже,, американському Президенту Дональду Трампу всіляко заважають налагодити контакт з Росією», - продовжує транслювати вигідну Путіну риторику ICTV. Ця інформація не лише жодним чином не збалансована, а ще й маніпулятивна. Адже фраза російського президента стосувалася не змагання взагалі, а лише змагання на території Арктики, де відбувався форум: «То же самое касается Арктики. Мы не собираемся ни воевать, ни соревноваться здесь с Соединенными Штатами». Та й заява щодо партнерських відносин із Трампом виглядає підозріло, враховуючи численні розслідування про зв’яки Адміністрації новообраного Президента з Росією.

«Господар Кремля наголошує - він не зацікавлений в роздмухувані конфлікту з Україною», - заявляє ведуча. А от альтернативну думку Генштабу ЗСУ: «Події останніх двох тижнів свідчать про підготовку Росією до початку активізації бойових дій на Донбасі» - тут чомусь не згадують.

Завершується повідомлення пацифістичним синхроном Путіна з приводу України. І, власне, нічого поганого в тому, щоб подавати заяви російського президента немає. Все-таки Росія – головний геополітичний гравець регіону і варто знати, що в неї на думці. Але баланс думок і якісний бекграунд, що потрібні будь-якому сюжету, тут були особливо необхідні. Інакше, не маючи достатнього запасу знань про співпрацю Росії та США, акції протестів в РФ і ситуацію на сході власної країни, глядач ICTV може просто стати жертвою (не)свідомо трансльованої каналом російської пропаганди.

Детальніше про це, а також те, як журналісти ганялися за поминальною процесією і вгадували результати судів, читайте в публікації Арешт Яценюка та інші ймовірності. Моніторинг теленовин за 27 березня — 1 квітня 2017 року

comments powered by Disqus