Через Жириновського Литва може посилити санкції щодо російських телеканалів
Через Жириновського Литва може посилити санкції щодо російських телеканалів
Про це повідомляє видання Delfi.
ЛКРТВ встановила, що висловлювання російського парламентаря Володимира Жириновського в програмі «Вечір з Володимиром Соловйовим» на каналі «РТР Планета» і в програмі «Право знати» на каналі «ТВЦi» розпалювали ненависть. Через попередні порушення комісія вже двічі забороняла трансляцію каналу «РТР Планета» (і зобов'язала включити його в платний пакет) і один раз –«ТВЦi». Заборона транляції в країні зазвичай поширюється на три місяці.
Голова комісії Едмундас Вайтекунас попередив, що цього разу щодо телеканалів можуть бути застосовані посилені санкції.
«Всьому є межа. Якщо ці три місяці ніяк не вплинули і порушення повторюються, то, на мій погляд, санкції повинні бути суворішим. Можливою санкцією для них була б [заборона трансляції] від року до півтора років», – сказав пан Вайтекунас.
Як зазначили в ЛКРТВ, в програмі на каналі «РТР Планета» одіозний російський політик Володимир Жириновський, зокрема, сказав: «Потрібно висунути ультиматум прибалтійським державам, щоб вони відвели всі війська НАТО на 300 кілометрів від кордонів Росії, а не відведете – ми вжиємо певних заходів». На запитання ведучого, які заходи він має на увазі, політик відповів: «А вони потім побачать. Вранці, вночі прилетять якісь літаки». У програмі «Право знати» російський парламентар говорив про окупацію України та Придністров'я.
ЛКРТВ стверджує, що її висновки про розпалювання війни та ненависті в цих програмах підтвердив і Департамент стратегічної комунікації та зв'язків з громадськістю Міністерства оборони Литви.
Нагадаємо, Литва почала обмежувати трансляції російських каналів з березня 2014 року, коли Росія анексувала Крим і стала підтримувати конфлікт на Сході України.
У грудні минулого року Литовська влада проінформували Європейську комісію про те, що російськомовний канал «РТР-Планета», який веде трансляції в Литві зі Швеції, поширює контент, який розпалює ворожнечу. Тому литовські власті припинили ретрансляцію каналу на три місяці. У січні Європейська комісія ухвалила, що рішення литовського регулятора відповідає законодавству Європейського союзу.
У червні 2016-го влада Литви також внесла чотирьох російських журналістів у список небажаних осіб. А в липні цього року міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс (Linas Linkevicius) дорікнув журналістці прокремлівського телеканалу Russia Today за пропаганду, і засудив те, як російські ЗМІ висвітлюють ситуацію в Україні.