Великобританія припинила ділитися зі США даними про теракт в Манчестері через витік інформації

The New York Times

Як повідомляє BBC, британська поліція «вкрай розлючена» тим, що інформація про підозрюваного у скоєнні теракту, фотографії з місця події та елементів вибухового пристрою опинилися у розпорядженні ЗМІ. Раніше це дані британські правоохоронці передали спецслужбам США.

Тепер Великобританія відмовилася передавати США будь-які відомості щодо теракту, а британська прем'єрка Тереза Мей має намір обговорити вчинок американських спецслужб з президентом США Дональдом Трампом в Брюсселі на саміті НАТО.

Міністр внутрішніх справ Великобританії Ембер Радд пояснила, що поліція хоче зберегти максимальний контроль за поширенням інформації про теракт через загрозу нових терактів та незавершене слідство щодо вибуху на стадіоні «Манчестер-Арена».

Водночас, газета New York Times, яка опублікувала фото вибухового пристрою, вважає, що ця публікація не відрізняється від інших новин про терактів, які раніше писала і сама газета, й інші світові ЗМІ.

«Зображення та оприлюднена інформація не містили сцен насильства і не виявляли неповаги до жертв теракту та відповідали загальним принципам висвітлення подій, які пов'язані зі зброєю, що використовується для вчинення таких страшних злочинів», - йдеться у офіційній заяві газети.

Виконуючий обов'язки посла США в Великобританії Льюїс Люкенс заявив, що така ситуація є неприпустимою та додав, що США вже шукають джерело витоку інформації. Сам президент Дональд Трамп заявив, що витоки інформації його турбують і назвав їх загрозою національній безпеці.

Нагадаємо, раніше фотографію підозрюваного у теракті на стадіоні Манчестера опублікувало британське видання The Guardian. 

comments powered by Disqus