В Європарламенті хочуть позбавити Марін Ле Пен імунітету ЄС за твіти з фото страти ISIS

Geoffroy Van der Hasselt, AFP, France 24

Ле Пен, членкиня Європейського парламенту, перебуває під слідством у Франції за розміщення трьох графічних зображень розстрілів ISIS на Twitter в 2015 році, в тому числі й обезголовлення журналіста зі Сполучених Штатів Джеймс Фолі. Про це повідомляє Reuters.

На прохання французької судової системи, члени комітету ЄС з правових питань провели голосування щодо позбавлення її імунітету. Рішення комітету повинен підтримати весь Європарламент у другому голосуванні, можливо, на цьому тижні. Офіційний представник парламенту заявив, що 18 членів комісії проголосували за зняття імунітету Ле Пен і троє проголосували проти.

Імунітет захищає Марін Ле Пен від судового переслідування. Якщо його скасують, це дозволить розпочати судовий позов проти неї. Згідно з французьким законодавством, за публікацію графічних зображень насильства покарання може бути у вигляді трьох років позбавлення волі і штрафа в розмірі 75000 євро ($ 79650).

Нагадаємо, раніше французького журналіста Пола Ларатору з телеканалу TF1 вигнали з прес-конференції Марін Ле Пен. Журналіст спробував взяти у пані Ле Пен коментар щодо заяв про те, що вона використовувала кошти Європейського парламенту аби виплачувати заробітну плату співробітникам своєї політичної партії. Двоє охоронців вивели журналіста за двері, в той час як оператор зняв інцидент на відео.

comments powered by Disqus