У США знайшли есе Вінстона Черчилля про інопланетян

BBC

Про це пише BBC

Нещодавно директор музею Тімоті Райлі передав копію есе ізраїльському астрофізику Маріо Лівіо, який написав про неї статтю в останньому номері журналу Nature.

«Було б чудово опублікувати це есе, проте існують проблеми з авторськими правами. Я думаю, з огляду на величезну історичну важливість документа, він може незабаром [стати надбанням громадськості]», - сказав пан Лівіо BBC.

Крім того, кошишній прем'єр давав гроші з бюджету на розробку нових технологій і будівництво лабораторій. Після війни британські вчені робити відкриття у кристалографії, молекулярній генетиці.

Пан Черчилль став першим прем'єр-міністром Британії, у якого був радник із питань науки, і який зустрічався із відомими астрономами.

Як кажуть у музеї Фултона, стаття потрапила до музею у 1980-ті, але її неправильно заархівували.

Серед припущень у замітці - роздуми про можливе життя на планетах, які обертаються навколо інших зірок.

При цьому екзопланети вчені відкрили лише через півстоліття після написання статті.

Крім того, пан Черчилль описує сучасне визначення зони можливого зародження життя на планетах, де є оптимальна температура.

«Одного разу, який може настати незабаром, можна буде подорожувати не тільки до Місяця, але і до Венери та Марсу», - зауважує він.

Вінстон Черчилль називає Венеру одним із місць у Сонячній системі, де можливе життя. Із цією тезою не погодилися б сучасні астрономи, які вважають більш перспективними супутники Юпітера і Сатурна з твердою поверхнею. Основний об'єм знань про ці небесні тіла людство отримало вже після смерті пана Черчилля.

У 1938 році - за кілька місяців до того, як прем'єр Черчилль написав своє есе, у США вийшла радіопостановка за мотивами «Війни світів» фантаста Джорджа Герберта Уеллса. Радіопрограма викликала паніку серед людей, бо слухачі подумали, що по радіо зачитують новини про вторгнення марсіан.

Нагадуємо, що раніше німецький таблоїд Bild пообіцяв опублікувати серію уривків зі щоденників Гайнріха Гіммлера - керівника нацистських формувань СС, відповідального за смерті мільйонів євреїв. Ці щоденники, нещодавно знайдені в архіві у російському місті Подольськ, показують подробиці повсякденного життя Гіммлера. 

comments powered by Disqus