У США вперше розслідують авіакатастрофу, причиною якої міг бути дрон

newsinflight.com

Як пише Bloombegr, в кабіні вертольота знаходилися інструктор та пілот-стажер. Коли інструктор помітив дрон DJI Phantom, він перехопив управління вертольотом, аби уникнути зіткнення з ним. Однак хвіст вертольота зачепився за дерево й літальний апарат упав. Інструктор та пілот залишились живими й отримали незначні травми.

Представник Національної комісії з безпеки транспорту повідомив, що зараз триває розслідування й працівники комісії перевіряють свідчення, надані інструктором.

Компанія DJI повідомила, що готова допомогти в розслідуванні. Поки що ні дрон, ні його власник не були ідентифіковані.

Нагадаємо, у США військовим дозволили збивати дрони, якщо вони несуть загрозу. Дрони, які порушуватимуть безпілотну зону навколо військових баз, можуть бути «примусово відключені, знищені та відстежені», залежно від обставин. До цього операторів дронів, які порушували межі безпілотних зон, могли лише оштрафувати чи засудити до тюремного ув'язнення.

Також в минулому році лондонський аеропорт Гатвік через невідомий дрон відмовив у посадці п’яти літакам. Їх перенаправили для посадки в інші місця - в аеропорти Борнмут та Станстед. Британська організація Airprox Board, яка займається моніторингом подібних випадків, повідомила, що за 2016 рік дрони підлітали на небезпечну відстань до літаків 62 рази. Так, в аеропорту Единбурга дрон мало не зіткнувся з літаком, наблизившись до нього на відстань 22 метрів.

comments powered by Disqus