Світові події 2017 року в карикатурах

Світові події 2017 року в карикатурах

10:12,
29 Грудня 2017
5972

Світові події 2017 року в карикатурах

10:12,
29 Грудня 2017
5972
Світові події 2017 року в карикатурах
Світові події 2017 року в карикатурах
Карикатуристи з різних країн світу – від США до ПАР, від Йорданії до Марокко, поділилися своїм баченням головних політичних подій, які сталися в році, що минає.

MediaSapiens продовжує підбивати підсумки року: ми вже розповідали, які події в сфері медіа вразили нашу редакцію в 2017 році, писали про головні тенденції у протидії пропаганді, боротьбу із фейками, про кращі освітні проекти 2017 року, а також вручили антипремію за найгірші новини.  

Однак рік, що ось-ось добіжить кінця, був багатим на світові події глобального значення. На жаль, він видався складним і сповненим трагічних і тривожних ситуацій. На які, звісна річ, реагували художники. У сьогоднішній публікації згадуємо про найбільш значимі події, орієнтуючись на статтю Саймона Тісдалла з The Guardian та огляд Ірини Рябоштан з «Українського тижня», й дивимося, як їх зобразили карикатуристи.

Дональд Трамп та Кім Чен Ин

Здається, чи не щотижня світову увагу привертав новообраний президент США Дональд Трамп. Для цього було багато приводів: і його нахабна поведінка в Twitter, і підозри про вплив Росії на його обрання, і чи не щотижневі словесні перепалки з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. КНДР погрожує США війною й підкріплює це численними випробуваннями (в тому числі – водневої бомби) та запусками балістичних ракет...

Остання новина й стала темою малюнка для нідерландського карикатуриста, редактора видання Cartoon Movement Т’єрда Роярдса (Tjeerd Royaards). Малюнок був опублікований в серпні 2017-го в Cartoon Movement.

Чимало карикатур про це запропонували й американські художники. Автором цього малюнка став Девід Фітцсімонс (David Fitzsimmons) з газети Arizona Star.

А це зображення належить художнику Амаду Хаджаджу (Emad Hajjaj) з Йорданії.

Наприкінці року Дональд Трамп знову спровокував міжнародний скандал, раптом заявивши, що Єрусалим, а не Тель-Авів, столиця Ізраїлю. Він дав розпорядження перенести туди посольство США. Звісно, весь світ це різко засудив. Мітинги проти заяви Трампа відбулися навіть в…далекій Індонезії! А політичні оглядачі прогнозували новий виток протистояння між Ізраїлем та Палестиною та поглиблення кризи на Середньому Сході. З цієї нагоди в самому Ізраїлі відбулася виставка карикатур, пише видання Ynetnews. Ось роботи двох її учасників (на жаль, їхні імена не вказані).

 

Однією з топ-тем року стало розслідування впливу Росії на вибори в США: зокрема через платні рекламні оголошення в соцмережах, створені тролями. Ось як це побачив художник Волтер Хенделсмен (Walter Handelsman) з видання theAdvocate.com

Крім того, в центрі уваги ЗМІ були численні російські хакерські атаки. Карикатурист російської служби DW Сергій Йолкін зобразив російських кібербійців так.

Вибори в Європі та бунтівна Каталонія

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей у березні підписала лист, яким офіційно запустила процедуру виходу країни з Євросоюзу – Brexit. Пізніше вона ж оголосила про позачергові парламентські вибори, необхідні задля стабільності в державі, розділеній поглядами на перспективу виходу з ЄС. Перемогу на виборах отримала Консервативна партія, тож пані Мей лишилася прем’єр-міністеркою. Ось як це побачив художник Рутис Даукантас (Rytis Daukantas). Карикатура вийшла в Politico.eu.

Цього року відбулися вибори в кількох країнах Європи. Новим президентом Франції став Еммануель Макрон. Його ж партія «Вперед, Республіка» перемогла і на парламентських виборах.

Переможця зобразив Патрік Чапатте (Patrick Chappatte) із The New York Times.

А відомий французький сатиричний журнал Charlie Hebdo намалював пана Макрона та його конкурентку в другому турі виборів Марин Ле Пен у вигляді собак. Напис на карикатурі перекладається так: «В Єлисейському палаці» (там розміщується резиденція президента Франції – MS), а репліка Еммануеля Макрона – «Марин, на місце!».

Преса всього світу під час виборчої кампанії активно писала про шлюб Еммануеля Макрона: як відомо, він одружений на своїй колишній учительці. Бріджит Макрон старша за чоловіка на 24 роки. З цього приводу видання Charlie Hebdo також опублікувало карикатуру, яку, проте, засудило видання The Local, назвавши сексистською та ейджистською.

Напис на обкладинці:  «Він творитиме дива!»

У жовтні в Австрії на дострокових виборах перемогла «Австрійська народна партія» на чолі із 31-річним Себастіаном Курцом. Пан Курц став наймолодшим керівником уряду в світі. Біргіт Шьоссов (Birgit Schössow) зобразила для журналу Cicero, як він разом із ще одним новим європейським лідером Еммануелем Макроном (йому 40) роблять селфі на фоні руйнування символів їхніх країн.

 

На парламентських виборах у Німеччині перше місце посів Християнсько-демократичний Союз/Християнсько-соціальний Союз (ХДС/ХСС), очолюваний чинною канцлеркою Ангелою Меркель. Проте до парламенту також вперше за 60 років увійшла крайня права партія «Альтернатива для Німеччини». Саме про це – карикатура Патріка Чапатте з The New York Times.

Напис перекладається так: «Телефонує Трамп, щоб привітати. Не вас, а їх» (маються на увазі страйкарі, які тримають в руках плакати: «Німеччина понад усе» та «Крайні праві: 13%»).

Осінь виявилася дуже гарячою в Королівстві Іспанія, де відбувся референдум за незалежність провінції Каталонії. На підтримку незалежності на майдани виходили тисячі громадян. Проте їм не вдалося втілити мрію в життя. У вересні художник Рутис Даукантас для Politico.eu натякнув на блискучі успіхи каталонської футбольної команди «Барселона» своїм малюнком.

 

А власне каталонське видання La Vanguardia опублікувало карикатуру каталонського художника Жаума Капдевіли (Jaume Capdevila) під назвою «Подвійні стандарти». Він звернув увагу на те, що Лондон не заперечував проти референдуму щодо незалежності Шотландії, в той час як Мадрид зайняв категоричну позицію проти.

 

Зімбабве, М’янма та Венесуела

У листопаді внаслідок військового перевороту в Зімбабве закінчилася епоха диктатора Роберта Мугабе. Його та його дружину неодноразово звинувачували в корупції, доведенні країни до гіперінфляції і жорстокій політиці.

Південноафриканський художник Беруель Манджена (Bethuel Mangena), який співпрацює з багатьма виданнями країни, зобразив кінець правління Роберта Мугабе в Зімбабве так.

Із серпня трагічні події відбуваються в М’янмі: військові країни проводять жорстокі етнічні чистки меншини рохінджа, яка сповідує іслам, а не буддизм. В результаті таких дій влади країни вже загинули тисячі людей, а понад 600 тисяч рохінджа втекли в Бангладеш.

Марокканський карикатурист Наджі Бенаджі (Naji Benaji) так зобразив мовчання щодо переслідуваннями рохінджа від Аун Сан Су Чжі – міністерки закордонних справ країни та лауреатки Нобелівської премії миру.

У квітні в Венесуелі розпочалися протести проти президента Ніколаса Мадуро – наступника Уго Чавеса. Під час сутичок загинулио 90 людей, понад 750 людей було поранено, а більше 3,5 тисяч затримали. Відбувся неофіційний референдум, проте владу мешканцям країни так і не вдалося змінити.

Відомий карикатурист KAL (Kevin Kallaugher) намалював для The Economist таку карикатуру з цього приводу.

Звісно, це далеко не всі події. Цей рік став значимим і щодо боротьби з ІДІЛ. Ірак оголосив про перемогу над бойовиками терористичного угрупування в їх столиці – місті Мосул, ще в липні. У жовтні стало відомо, що сили демократичної Сирії за підтримки США відбили в ІДІЛ місто Ракка – столицю терористів в Сирії. Проте в ході бойових дій і від рук терористів загинули тисячі людей, в тому числі – мирних жителів.

Рік був важким – погрози, протести, теракти, викриття. Сподіваємося, 2018-й буде мирнішим – і для України, і для світу.

 

 

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Карикатура Наджі Бенаджі на тему подій у М'янмі
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду