«Репортери без кордонів» та TV5Monde вручили міжнародні нагороди за свободу преси

«Репортери без кордонів» та TV5Monde вручили міжнародні нагороди за свободу преси

16:33,
7 Листопада 2014
2323

«Репортери без кордонів» та TV5Monde вручили міжнародні нагороди за свободу преси

16:33,
7 Листопада 2014
2323
«Репортери без кордонів» та TV5Monde вручили міжнародні нагороди за свободу преси
«Репортери без кордонів» та TV5Monde вручили міжнародні нагороди за свободу преси
«Репортери без кордонів» (RSF) та мережа TV5MONDE визнали Журналісткою року-2014 мексиканську репортерку Санхуану Мартінес (Sanjuana Martinez). У категорії медіа лауреатом стала щоденна ліберійська газета Frontpage Africa. Найкращим громадським журналістом обрали саудівця Раефа Бадаві (Raef Badawi).

Церемонія вручення нагород відбулася у середу у Страсбурзі, повідомила RSF.

Генеральний секретар «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуар (Christophe Deloire) заявив: «Цього року насильство проти журналістів досягло жахливого рівня і неймовірних масштабів. Тому важливо, що ми віддаємо шану журналістам, медіа та громадським  репортерам, які демонструють мільйонам людей героїзм».

Видавець редакції TV5Monde Паскаль Гімьє (Pascal Guimierсказав, що спільна з RSF акція його мережі пропагує у франкомовному світі 200 країн, в яких вона діє, універсальні цінності». Він охарактеризував участь у присудженні премій як «щиру відданість тим, хто постійно, іноді ціною власного життя, прагне висвітлювати події у неспокійному світі, охопленому війнами, що дедалі більше загрожують демократії та свободі преси».

RSF характеризує журналістку року Санхуану Мартінес як «незалежну. репортерку, що «зазнала серйозних погроз, захищаючи жінок і дітей-жертв жорстокого ставлення. Її залякували розправою після публікації книги про сексуальне насильство католицького духовенства. Вона – авторка декількох книг про скандали у католицькій церкві, наркоторгівлю та імміграцію до США. Мартінес відзначена декількома національними нагородами з журналістики. Торік за версією журналу Forbes вона увійшла до топ-50 найвпливовіших жінок Мексики.

Відзначена нагородою ліберійська щоденна газета Frontpage Africa, наголошує RSF, «доводить можливість проведення неспростовних якісних журналістських розслідувань, незважаючи на залякування уряду». Завдяки їм були викриті численні корупційні аферита прояви непотизму правлячого класу  африканської країни. За це її головний редактор Родні Сіх (Rodney Sieh) відбув тюремне ув’язнення.Медіаорганізація такожакцентує увагу на висвітленні Frontpage Africa поширення вірусу Ебола у Ліберії.

Третій лауреат – блогер та борець за права людини у Саудівській Аравії Раеф Бадаві, «поплатився у боротьбі за правду власною свободою», наголошує RSF.

Засновуючи сайт Liberal Saudi Network, він мав на меті сприяти політичним, релігійним і суспільним диспутам у монархічній країні. Однак заспробу створити дискусійну мережу його було звинувачено «в образі ісламу» і в  кінцевому винесено вирок – 10-річне тюремне ув’язнення, тисяча ударів батогом і штраф близько €200 тис.

RSF і TV5Mondeвіддали належне усім іншим номінантам 2004 року:

● У категорії «журналіст року» - Сармаду аль-Талю (SarmadAl-TaI) – Ірак, Ільї Азару– Росія, Томіславу Кезаровскі (TomislavKezarovski)Македонія, Бхекі Макхубі (BhekiMakhubu) – Свазіленд, Хаміду Міру (HamidMir)Пакистан, Джеймсу Райзену (JamesRise) – США.

● У категорії «медіа» - Malaysiakini (Малайзія), Radio PucaOpalaca (Гондурас), Turan (Азербайджан). 

● У категорії  «громадянський журналіст» – Ільхам Тохті (IlhamTohti) - Китай, Emrah Uçar від платформи Ötekilerin Postası (Туреччина), Зона 9  (Zone 9)Ефіопія.

Вручення нагород RSF «За свободу преси» було започатковано 23 роки тому.

У партнерстві з TV5MONDE переможців  визначають з 2011 року.

Вдруге церемонія вручення відбулася з нагоди Світового форуму за демократію за участю видатних журналістів і громадських діячів.

Мета нагороди – відзначення, підтримка та ознайомлення громадськості з діяльністю журналістів, медіа і громадських репортерів, які зробили значний внесок у захист та сприяння свободі преси у світі.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
fr.rsf.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду