Прокуратура Нью-Йорку подала до суду на Гарві Вайнштейна (спойлер: і вибрала для цього дуже цікавий час)

timesofisrael.com / AP

Як пише The New York Times, прокурор штату Нью-Йорк Ерік Шнайдерман (Eric T. Schneiderman) подав позов проти братів Гарві й Роберта Вайнштейна та студії The Weinstein Company. Про позов було оголошеного 11 лютого, тобто, в той же день, коли мала відбутися угода з продажу компанії. Придбати її збиралася група інвесторів за півмільярда доларів. При цьому в The Weinstein Company було близько 225 мільйонів боргів.

Прокурор подав цивільний позов через ймовірні порушення прав людини й трудового законодавства в компанії. Згідно з висунутими звинуваченнями, компанія зловживала своїм керівним положенням щодо підлеглих їй співробітників і не змогла захистити їх від числених випадків сексуальних домагань. Розслідування, яке тривало чотири місяці, виявило низку таких порушень: співробітників залякували, їх заяви щодо приставань ігнорувалися, а сам пан Вайнштейн міг вимагати від працівників сексуальних контактів у обмін на підвищення. Розслідування виявило також, що компанія, за вказівкою Гарві Вайнштейна, наяйняла групу дівчат, які мали супроводжувати продюсера на публічних заходах й таким чином підтримувати його імідж улюбленця жінок.

Хоча прокуратура не вимагала судової заборони на продаж The Weinstein Company, усе ж переговори між сторонами були зупинені. Прокурор Ерік Шнайдерман заявив що будь які подібні перемовини мають передбачати компенсацію жертвам і гарантії захисту співробітників у майбутньому. «У кожного жителя Нью-Йорку є право на захист від сексуальних домагань, залякування і страху на робочому місці», - заявив прокурор.

Нагадаємо, у жовтні продюсер Гарві Вайнштейн сам подав позов проти The Weinstein Company, співзасновником якої він є. Таким чином він прагне отримати інформацію та документи, що зможуть допомогти йому захистити себе від звинувачень у сексуальному насильстві та саму компанію від можливих збитків.

Про те, що американський продюсер Харві Вайнштейн десятками років відкуплявся від звинувачень в сексуальному переслідуванні, стало відомо з розслідування газети The New York Times.  Пілся того, як правда стала відомою, Вайнштейна звільнили з The Weinstein Company, а його дружина Джорджина Чапман подала на розлучення.  Також числені жертви продюсера почали відкрито заявляти про його неприпустиму поведінку, серед них - відомі акторки Анджеліна Джолі та Гвінет Пелтроу.

comments powered by Disqus