Німецька «Щоденна газета» хоче, щоб їі підтримували фінансами добровільно
09:30,
23 Січня 2018
1726
Помітили помилку?
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Німецька «Щоденна газета» хоче, щоб їі підтримували фінансами добровільно
09:30,
23 Січня 2018
1726
Автори:
Про це сказала на зустрічі з делегацією з України головна редакторка відділу Східної Європи Барбара Оертел.
За її словами, щоденна газета Tageszeitung (нім. «щоденна газета» - MS) як відкрите акціонерне товариство має понад 17 тисяч акціонерів-звичайних людей, які фінансово підтримують газету (мінімальний внесок 500 євро). Крім того видання має дохід від передплатників і реклами - 80% та 20% відповідно. Передплатна ціна також різниться: від 25 до 55 євро. «55 євро - це просто політична ціна, якщо людина хоче, то просто може заплатити більше, щоб підтримати нас», - розповіла Барбара.
Газета має й онлайн версію, де приблизно 75-80% матеріалів співпадають. Редакція також намагається «продавати» свої статті на сайті. Після першого абзацу матеріалу читач побачить напис: «Чи хочете ви заплатити, щоб читати далі цей матеріал?». «Якщо людина захоче, то може заплатити кілька євро, а не захоче, то може далі просто читати весь матеріал. Ми хочемо, щоб читачі нас підтримували добровільно, тому не закриваємо матеріали для них. Ми не можемо поставити бар’єр між ними і газетою. Цей експеримент уже приніс нам 11 тисяч євро», - зауважила Барбара.
Також вона розповіла, що відповідно до статуту видання жоден акціонер не має права втручатися в редакційну політику. «Наша газета була створена 1979 року у Франкфурті-на-Майні, а потім переїхала до Берліну. Зараз вона має наклад 58 тисяч, і це не дуже багато для такої держави, як Німеччина. Найбільший наклад - понад 80 тисяч - газета мала, коли в Україні сталася аварія на ЧАЕС. Зараз ми про Україну також пишемо часто», - сказала Барбара.
За її словами, все більше німців розуміють, що відбувається в Україні, але не всі. Власне Барбара відвідувала Україну ще за президентства Кучми, потім під час Помаранчевої революції та революціі Гідності. Вона пише про анексію Росією Криму і про агресію Путіна проти України. Через це редакторку не пускають до Білорусі. Наразі газета вже понад три роки має власного кореспондента в Україні й отримує чимало листів від пропутінських ботів.
Загалом у виданні працює 250 осіб, з них 80 журналістів, 10 на сайті. За словами Барбари, це мало. Для порівняння, на сайті «Шпігеля» працює понад сто працівників. Барбара Оертел відповіла на запитання членів української делегації, зокрема про співпрацю з Німецькою радою преси. Якщо рада преси робить виданню зауваження, то воно дослухається до неї.
Навчальна поїздка з метою вивчення досвіду регуляції/співрегуляції /саморегуляції німецьких медіа відбувається за підтримки координатора проектів в Україні ОБСЄ. До складу української делегації увійшли представники КЖЕ, НМР, комерційних каналів, інтернет-видань.
liberation.fr
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.