На Vice подали до суду через розрив у оплаті праці чоловіків та жінок

New York Post

Елізабет Рос працювала в компанії на посаді проектного менеджера в офісі компанії у Лос-Анжелесі, пише The Guardian. Вона помітила, що чоловіки у Vice заробляють набагато більше, ніж жінки. Наприклад, підлеглий-чоловік, якого вона найняла на роботу у своєму відділі, заробляв на 25 тисяч доларів більше, ніж сама Елізабет Рос, яка займала керівну посаду. В позові також йдеться, що згодом цей колега отримав підвищення, тому що він «добре підходив для роботи з клієнтами-чоловіками».

В позові також наводиться приклад, коли компанія найняла двох редакторів у офіси в різних містах. При цьому зарплатня жінки-редакторки у Vice була на 15 тисяч доларів (у рік - MS) меншою, ніж платня на такій же посаді для чоловіка-редактора.

У Vice заявили, що розглянуть поданий проти них позов та зазначили, що «компанія доклала значних зусиль для створення умов рівності та поваги на робочому місці».

Наприкінці грудня 2017 року в газеті The New York Times вийшов матеріал, в якому викривалася культура сексизму та домагань до жінок у Vice. Стаття вийшла одночасно з активізацією руху #MeToo, який виступає проти систематизованого сексуального насильства у низці індустрій, в тому числі й у медіа.

Адвокат Майкл Моррісон, який представляє інтереси Елізабет Рос, зазначив, що навіть після викриття The New York Times залишається незрозумілим, що ж зробила компанія Vice, аби виправити ситуацію. «Настав час притягнути їх до відповідальності», - сказав адвокат.

Нагадаємо, нещодавно прокурор штату Нью-Йорк Ерік Шнайдерман (Eric T. Schneiderman) подав позов проти братів Гарві й Роберта Вайнштейна та студії The Weinstein Company. Прокурор подав цивільний позов через ймовірні порушення прав людини й трудового законодавства в компанії. Згідно з висунутими звинуваченнями, компанія зловживала своїм керівним положенням щодо підлеглих їй співробітників і не змогла захистити їх від числених випадків сексуальних домагань.

comments powered by Disqus