На аукціоні продадуть найстарішу фотографію президента США

sothebys.com

Про це пише The New York Times.

Дагеротип, на якому зображено шостого президента США Джона Квінсі Адамса (John Quincy Adams), був зроблений в березні 1843 року в портретній студії Вашинготона. Це сталося вже після того, як Адамс склав повноваження глави держави і будував кар’єру в Конгресі США.

Це не перша фотографія, на якій позує цей політик, проте найдавніша з-поміж усіх, які збереглися дотепер. Голова відділу фотографій аукціону Sotheby's Емілі Бірман (Emily Bierman) зазначає, що ця світлина є «без сумніву найважливішою історичною фотографією, яка виставлялася на аукціонах за останні двадцять років».

«Це не тільки неймовірно важливий історичний документ, у світлини також вражаюча композиція. З неї ви насправді можете побачити, якою людиною був Адамс», – зазначає пані Бірман.

Джон Квінсі Адамс протягом життя позував для понад 60 фотопортертів. Він захоплювався новою технологією фіксації зображення. У щоденнику від 8 березня 1843 року він написав про свій перший візит до портретній студії Вашинготона Філіпа Хааса: «Весь процес займає півхвилини, але це ще зовсім незрозуміло для мене».

Пан Адамс повернувся до студії за тиждень, де зустрів свого друга Горація Еверета (Horace Everett), конгресмена з Вермонта. Адамс знову зробив три дагеротипи й один із них подарував Еверету.

Продавець, один з праправнуків Горація Еверета, який не назвався, щоб зберегти конфіденційність своєї сім'ї, знайшов дагеротип серед батьківських речей в 1990-х. Він гадав, що це зображення когось з його предків, проте кілька років тому після пошуку в інтернеті зрозумів, що на дагеротипі Джон Квінсі Адамс.

Напис на задній частині дагеротипу свідчить про те, що це був подарунок Адамса Еверету.

Організатор продажу має намір отримати за дагеротип від 150 до 250 тис. доларів.

Проте, як пише The New York Times, фотографія може продатися й за більшою ціною. Адже кілька років тому, фотопортрет колишнього віце-президента США Джона Келхуна придбали за суму, яка в дев'ять разів перевищила оціночну вартість.

До цього найстарішою фотографією президента США вважалася інша фотографія Джона Квінсі Адамса, зроблена в серпні 1843-го року. У 1970 році її знайшли в антикварному магазині, де вона продавалася за 50 центів. Зараз цей дагеротип можна побачити в Національній портретній галереї США.

Відомо також, що в 1941році було зроблено дагеротип іншого президента США – Вільяма Генрі Гаррісона. Оригінальний дагеротип не зберігся, проте в музеї мистецтв Метрополітен представлена його копія, зроблена близько 1850 року.

Нагадаємо, минулого року на аукціоні Sotheby's продали одну з семи рукописних книг британської письменниці Джоан Роулінг. Її придбали за 368 тисяч фунтів.

Фото дагеротипа – Sotheby's

comments powered by Disqus