Гарві Вайнштейну офіційно висунули звинувачення
Справа про зґвалтування пов'язана з інцидентом 18 березня 2013 року, а інший випадок начебто мав місце влітку 2004 року, повідомляє DW.
Імена потерпілих жінок не розголошуються.
Звинувачення Вайнштейну були висунуті за кілька годин після того, як він відмовився давати свідчення перед присяжними. За словами адвоката продюсера Бенджаміна Брафмена (Benjamin Brafman), у його підзахисного не було достатньо часу, щоб підготуватися. Захисник Гарві Вайнштейна також стверджує, що політичний тиск зробив обвинувачення неминучим, проте він активно наполягатиме перед судом на відсутності провини Вайнштейна.
Сам пан Вайнштейн відкидає усі звинувачення і заявляє, що секс із ним завжди відбувався за взаємною згодою. Нагадаємо, продюсер здався нью-йоркській поліції 25 травня. Того ж дня Гарві Вайнштейна відпустили під заставу в розмірі 1 мільйона доларів, зобов'язавши носити електронний браслет та не покидати меж штатів Нью-Йорк і Коннектикут.
New York Times повідомляла, що під випадком 2004 року, ймовірно, мається на увазі справа акторки Люсії Еванс, яка звинуватила продюсера в примусі до сексу під час ділової зустрічі.
Нагадаємо, скандал довкола сексуальних злочинів Гарві Вайнштейна розгорівся торік у жовтні. Розслідування про Гарві Вайнштейна вийшли майже одночасно у двох виданнях The New York Times та New Yorker. Про насильство та домагання з боку продюсера заявили понад 50 жінок, серед яких відомі акторки Анджеліна Джолі, Сальма Хаєк та Гвінет Пелтроу. Це збурило також потужний рух у соцмережах #metoo.
Журналісти двох американських видань отримали Пулітцерівську премію за цю роботу. За мотивами цього розслідування також почали знімати фільм та планується серіал.
Внаслідок звинувачень кінематографіст був виключений з Гільдії продюсерів Америки, звільнений з власної компанії Weinstein Company і позбавлений членства в складі Американської кіноакадемії.
Голлівудський продюсер також перебуває під слідством за підозрою у скоєнні злочинів на сексуальному ґрунті в Лос-Анджелесі та Лондоні. Крім того, генеральний прокурор штату Нью-Йорк подав позов проти кінокомпанії Weinstein Company та її керівництва. Їх звинувачують в тому, що вони не реагували на скарги співробітників і не вживали кроків з метою їхнього захисту від сексуальних домагань, залякувань і дискримінації з боку Гарві Вайнштейна.