Фото, придбане на барахолці за 10 доларів, можуть оцінити в мільйони

FRANK ABRAMS

Про це пише ВВС.

Френк Абрамс купив цей феротип (ранній різновид фотографічної технології зображення на тонкому листі металу) біля міста Ешвіл у Північній Кароліні. Знімок коштував 10 доларів.

Відтоді світлина кілька років висіла у кімнаті, яку адвокат здавав в оренду.

Згодом Френк Абрамс вирішив показати знімок експертам музею Біллі Кіда (або ж Малюка Біллі   американського злочинця 19 століття, який став легендою Дикого Заходу). Він звернувся до музею після того, як у 2015 році побачив передачу про інше фото, на якому Малюк грає в крокет. Ту знахідку оцінили у 5 мільйонів доларів.

Це змусило пана Абрамса пильніше придивитися до придбаної світлини й за кілька років він почав підозрювати, що один із п'яти чоловіків на фото може бути Патом Гарреттом – другом Кіда, який згодом став шерифом і, за чутками, у 1881 році застрелив злочинця.

Фото, придбане паном Абрамсом, датоване 2 серпня 1880 року.

Знімок уже вивчили кілька експертів. Один із них, Вільям Даннівей, уважає, що фото ймовірно було зняте між 1875 і 1880 роком. Він разом із іншим фахівцем дійшов думки, що на ньому справді можуть бути зображені Біллі Кід і Пат Гарретт. Інший експерт зробив висновок, що підпис на фото схожий на почерк Гарретта на 10 інших документах.

Хоча фахівці кажуть, що феротип може коштувати мільйони, пан Абрамс не поспішає його продавати. «Я ніколи не ставив на нього цінник. Мій інтерес  це історія»,  каже юрист.

Нагадаємо, аукціонний дім Sotheby's виставив на продаж найстаріший фотопортрет президента США Джона Квінсі Адамса , який зберігся до нашого часу. Дагеротип був зроблений в березні 1843 року в портретній студії Вашингтона. Його продає нащадок одного з друзів президента, який знайшов  дагеротип серед батьківських речей в 1990-х. 

comments powered by Disqus