Членом Німецького союзу журналістів може бути тільки медійник – Міхаел Клехм
11:58,
25 Січня 2018
2017
Членом Німецького союзу журналістів може бути тільки медійник – Міхаел Клехм
11:58,
25 Січня 2018
2017
Автори:
До Німецького союзу журналістів (Deutscher Journalisten-Verband, DJV) входять тільки ті, хто отримує не менше 60% доходу від журналістської праці і сплачує внески.
Про це 24 січня сказав голова європейського відділу DJV Міхаел Клехм (Michael Klehm) під час зустрічі з делегацією з українських медійників.
Щомісячний внесок до DJV становить 30 євро, крім того ще 100 євро щорічно треба заплатити за пресову картку. Союз фінансується виключно з внесків: не має ані державного фінансування, ані грантів, ані доходу від оренди.
За словами Міхаела Клехма, DJV налічує 34 тисячі членів, з них не більше 5% є пенсіонерами. «Коли людина йде на пенсію, їй важко сплачувати щомісячні внески, і вона виходить з нашого союзу», – розповів він.
Міхаел Клехм
Щоб підтвердити свій статус, журналісти мають щорічно подавати до союзу свої декларації.
Кожен член організації може ознайомитися з фінансовим звітом організації. Крім того, DJV проходить щорічний зовнішній аудит, оскільки вважає, що довіра членів – це їх найбільша цінність.
Відповідаючи на запитання, чи можуть отримати прес-картки DJV блогери чи інші люди, які не займаються журналістикою в класичному розумінні, пан Клехм відповів, що ні.
«У нас будь-хто може писати, але блогер і журналіст – це різні речі. Кожен журналіст може писати й блоги, але не кожен блогер може бути журналістом, бо не дотримується журналістських стандартів», – зазначив він.
DJV існує з 1949 року. Союз виступає за ідею саморегуляції й навіть став одним із засновників Presserat (органу саморегуляції друкованої преси і он-лайн ЗМІ Німеччини. – MS), сплачуючи щорічно 120 тисяч євро на її утримання.
Союз також видає свій журнал, який наразі має наклад 36 тисяч примірників.
Навчальна поїздка з метою вивчення досвіду регуляції/співрегуляції /саморегуляції німецьких медіа відбувається за підтримки координатора проектів в Україні ОБСЄ. До складу української делегації увійшли представники Комісії з журналістської етики (КЖЕ), Незалежної медійної ради (НМР), комерційних каналів та інтернет-видань.
Нагадаємо, раніше редакторка німецької щоденної газети Tageszeitung Барбара Оертел розповіла українській делегації, що видання зареєстроване як відкрите акціонерне товариство й має понад 17 тисяч акціонерів-звичайних людей, які її фінансово підтримують. Мінімальний внесок становить 500 євро.
Фото Світлани Остапи.
wikipedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.