У новинах «Радио Вести» найгірше дотримуються балансу думок – результати моніторингу

Про це свідчить моніторинг дотримання стандартів інформаційної журналістики  розмовного радіо, здійснений ГО «Детектор медіа».  До першої хвилі моніторингу увійшли «Радио Вести» (до позбавлення ліцензії) та «Радіо Ера» (його результати будуть опубліковані незабаром). 

Загалом було проаналізовано 43 випуски новин (це 210 повідомлень), а також дев'ять інформаційних та інформаційно-аналітичних програм, враховуючи всі випуски та повтори  - за 9 лютого 2017 року. Не аналізувалися елементи ефіру, не пов’язані з поточними суспільно-політичними подіями, а також суто розважальні елементи ефіру. З повними результатами моніторингу можна ознайомитись тут.

 

У 82% новин, що вийшли в ефірі «Радио Вести» не було балансу думок і поглядів на подію чи проблему. Зауважимо, що дотримано вимоги стандарту тільки в новинах, які вийшли в підсумкових випусках. Решта ж так званих коротких новин базуються або на повідомленнях прес-служб різних відомств, або є «ретрансляцією» інформації, що вже вийшла в інших ЗМІ. У них представлено тільки один погляд, у найкращому випадку підкріплений синхроном спікера.

Стандарт повноти інформації порушено в 73 % проаналізованого контенту.Часто бекґраунди в новинах не відповідають безпосередньо заявленій темі повідомлення — це «братська могила» з усіх відомостей, що має на той момент редакція про особу або подію чи явище, про яке йдеться.

У день моніторингу найкраще було дотримано стандарт відокремлення фактів від коментарів - тільки в 1 % контенту траплялися оцінні судження або підміна понять чи невиправдані узагальнення.

Досить високий показник дотримання стандарту достовірності – у 18 % проаналізованого контенту вивлено порущення. Посилання на джерело інформації в таких повідомленнях відсутнє взагалі або ж украй розмите.

Порушення критерію стосується значної кількості міжнародних новин, де джерела інформації не вказано, ними слугують інші ЗМІ, або ж у таких новинах міститься посилання на посадовців тих чи інших країн, але не повідомляється, звідки така інформація у «Радио Вести».

 Тематичний розподіл новин виглядає таким чином: 

З усього проаналізованого контенту новин підозри стосовно ймовірної замовностів експертів викликали 18 сюжетів (із повторами включно), серед яких шістнадцять мають ознаки політичної замовності, а два — комерційної. Зауважмо одразу: головна вада таких новин — порушення стандарту балансу думок і поглядів, внаслідок якого в повідомленнях зміщуються акценти на користь однієї зі сторін.

comments powered by Disqus