Freedom House: Україна прогресує на шляху демократії

Screen Shot, Freedom House

У доповіді Freedom House «Країни в перехідному періоді 2017: Фейкова обіцянка популізму»Nations in Transit 2017: The False Promise of Populism») йдеться про те, що в Центральній та Східній Європі, на Балканах та в Євразії країн з авторитарними режимами нині більше, ніж країн з усталеною демократією. 18 країн із 29 торік втратили позиції щодо демократичності.

Україна дещо покращила цей показник: минулого року він був на рівні 4,68, два роки тому – 4,75, а найгірші показники були в 2013-му й 2014-му роках (4.86 і 4.93 відповідно), за влади Віктора Януковича.

У цьому дослідженні Україна названа винятком у все більш авторитарному регіоні.

«У нашому дослідженні ми побачили, що Україна продовжує прогресувати в 2016 році, але водночас існують серйозні тривожні ознаки, що стара гвардія все ще може перемогти реформи. Потрібно, щоб прихильники України на міжнародній арені продовжили підхід «жорсткої любові», продемонстрований упродовж останніх трьох років, що має на меті підтримку місцевого громадянського суспільства», – відзначив директор проекту «Країни в перехідному періоді» Нейт Шенкан.

На пострадянському просторі лише Україна, Молдова, Грузія та Вірменія не належать до країн із усталеними авторитарними режимами. Киргизстан через політику президента Алмазбека Атамбаєва дослідники зарахували до числа авторитарних країн, хоча ще рік тому він був в одному списку з Україною. Країнами з найнижчим показником демократії (тобто найвищим авторитаризму) визнали Туркменістан та Узбекистан (6,96 з можливих 7). Показник Росії — 6,57.

Доповідь під назвою «Країни в перехідному періоді» оприлюднюється щороку, починаючи з 1995 року. Звіт охоплює 29 посткомуністичних країн колишнього Радянського Союзу, а також Центральної, Східної Європи та Балкан. На стан демократії, йдеться в доповіді, у 2016 році негативний вплив справили вихід Великої Британії з Євросоюзу та вибори в США. 

Нагадуємо, що раніше у звіті «Свобода у світі-2017» Freedom House відповідно до рівня забезпечення та реалізації політичних прав і громадянських свобод назвав Україну «частково вільною» країною.

comments powered by Disqus