Думка: головна проблема журналістів – ставлення до професії

00:00,
5 Січня 2011
1351

Думка: головна проблема журналістів – ставлення до професії

00:00,
5 Січня 2011
1351
Думка: головна проблема журналістів – ставлення до професії
Багато журналістів намагаються зупинити час і відкидають необхідність змін у формі та змісті їхньої праці.  

Журналістику губить не інтернет і не катаклізми на ринку реклами: головна проблема професії – ставлення журналістів до неї. Таку думку висловлює колумніст The Online Journalism Review, інтернет-журналіст з 15-річним стажем із Каліфорнії Роберт Найлз.

 

«Забудьте про конкуренцію з інтернетом, про майбутній крах рекламного ринку, зниження рейтингів інформаційних програм і скорочення ньюзрумів. Є лише одна проблема, яка справді загрожує журналістиці в 2011 році – ставлення до професії», - пише Найлз. На його думку, забагато людей в індустрії, від видавців до новачків-репортерів сповідують «культуру занепаду»: фаталістично дивляться на свою роботу та не бачать сенсу в її подальшому виконанні.

 

Таке ставлення журналістів до своєї справи, пише Роберт Найлз, виливається в постійне рюмсання: «люди повинні комунікувати в інтернеті за нашими правилами», «читачі повинні платити більше за наш контент» і т.п. «Переможці заробляють гроші та змінюють людські життя, а ті, хто програє – виправдовуються. Ким ви хочете бути?», - запитує журналіст.

 

«Звісно, ви можете, принаймні, тимчасово зберегти відчуття комфорту, працюючи у звичних умовах. Три джерела, одне з яких – офіційна особа; перевернута піраміда; газетний стиль публікацій. Можна завести блог, щоб вирости в очах вашого шефа. Якщо вас звільняють, або ви передчуваєте, що це може статись – посилати відеозаписи та резюме до інших редакцій. Продовжувати відвідувати ті самі журналістські конференції, спілкуватись із іншими журналістами з ньюзрумів, нарікаючи на те, що тепер усе вже зовсім не так, як у старі добрі часи. Але люди, які роблять так, просто намагаються дотягти до пенсії, уникаючи необхідних змін у формі та змісті їхньої праці», - вважає він.

 

Натомість, Роберт Найлз радить відкинути песимізм і розпач, не зважати на критику колег, які хапаються за журналістику старого зразка, і рухатись назустріч новому часові, пересвідчуючись, що журналістика не занепадає – її штовхають до занепаду менеджери-невігласи та негнучкі медіа. «Ви не мусите бути їхньою жертвою. Ви можете стати лідерами нової журналістики!», - закликає Найлз колег.

 

«Медіаграмотність» за матеріалами The Online Journalism Review

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду