Авторитарний вплив Росії загрожує ліберальній демократії в усьому світ - Freedom House

Freedom House

У ньому йдеться про те, що Росія та Китай становлять серйозний виклик ліберальній демократії в усьому світі. Вони здатні значно посилювати вплив на політичні рішення в демократичних країнах через залучення політичних консультантів та лобістів.  

«Лідери сучасних авторитарних систем присвячують багато уваги придушенню опозиції без прямого нехтування законодавством, зберігаючи видимість порядку, законності і процвітання», - розповів автор доповіді Арч Паддінгтон (Arch Puddington).

Згідно зі звітом, Росія підтримує та контролює неурядові організації, поширює за допомогою сучасних медіатехнологій пропаганду, проводить «декоративні вибори». При цьому, ці технології вже використовуються не лише в Росії, але й поза її межами. У звіті Freedom House виділено вісім основних тактик Кремля, які застосовуються з метою впливу на дії сусідніх країн:

1) фінансування проросійських неурядових організацій, включаючи тісне співробітництво із православною церквою;

2) поширення дезінформації через ЗМІ, контрольовані державою, які Росія використовує, наприклад, для розпалу ворожнечі за участю етнічних росіян у Молдові, країнах Балтії, та Україні;

3) використання енергетичного питання як зброї;

4) використання торгівлі як зброї;

5) використання кібератак;

6) воєнні погрози (включаючи чисельні військові навчання на кордонах із сусідніми країнами);

7) воєнний напад (відкритий в Грузії у 2008 році та неофіційний в Україні);

8) заморожені конфлікти (Вірменія, Молдова, Грузія, Україна).

У звіті також йдеться про те, що пропаганда стала одним із найважливіших елементів для виживання російського режиму.

Раніше організація Freedom House опублікувала звіт «Свобода преси – 2017» про свободу ЗМІ в світі. Згідно з ним, у 2016 році світовий рівень свободи преси впав до найнижчої позначки за останні 13 років.

comments powered by Disqus