28 жовтня - науково-практична конференція «Образ шахтарського краю в екранних мистецтвах»

UKRINFORM

Українські кінознавці, кінотеоретики, історики кіно  намагатимуться дослідити формування кінорепрезенатації  регіону, насамперед, в радянському кінематографі, які, в значній мірі формували  самоусвідомлення його жителів.

Ре-візія образу «шахтарського краю», символу соціально-економічної модернізації радянського суспільства і суспільної фантастики відбувається за умов інформаційного протистояння, коли проросійська пропаганда вміло використовує саме ці конструкції, апелюючи до особливого статусу і виключності Донбасу.

Доповіді  охоплюють значний масив фільмів: від створених у кінці 1920-х до нашого часу. Вони простежують як конструювання героїчного модернізаційного наративу «Всесоюзної Кочегарки», так і деконструкцію і деміфологізацію.  

Модератор: Сергій Тримбач, старший науковий співробітник відділу екранно-сценічних мистецтв і культурології ІМФЕї ім. М.Рильського НАН України,  Президент Гільдії кінокритиків України, Заслужений діяч мистецтв України.

Організатори: Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України, Гільдія  кінокритиків Національної спілки кінематографістів України, Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, Національний центр Олександра Довженка.

Повну програму заходу можна переглянути за посиланням.

Вхід вільний.

comments powered by Disqus