За два роки 69 країн провели антитютюнові кампанії у національних ЗМІ

00:00,
11 Липня 2013
1097

За два роки 69 країн провели антитютюнові кампанії у національних ЗМІ

00:00,
11 Липня 2013
1097
За два роки 69 країн провели антитютюнові кампанії у національних ЗМІ
Найбільш ефективними були рекламні кампанії у В’єтнамі, Самоа і на Сейшельських островах. 

Такі дані наводяться у звіті ВООЗ «Епідемія тютюнопаління у світі, 2013», оприлюдненому 10 липня. Його присвячено результатам в обмеженні реклами і спонсорства тютюнових виробів, яких вдалося досягти за останні п’ять років.

Протягом найближчих тижнів «Медіафільтр» щодня публікуватиме переклад одного із розділів звіту. Сьогодні пропонуємо переклад частини про роль ЗМІ у просуванні антитютюнових ініціатив.

ВООЗ наголошує, що головним завданням антитютюнових кампанії у ЗМІ є донесення до населення інформації щодо наслідків куріння, переваг відмови від нього, важливості антитютюнових ініціатив та зміни соціальних норм щодо прийнятності куріння.

Експерти ВООЗ виділяють вісім критеріїв ефективності медійних антитютюнових кампаній. Одним з головних - є проведення кампанії на національних теле- і радіоканалах, оскільки у більшості країн ці медіа охоплюють найбільшу аудиторію, а саме рекламне повідомлення там може бути більш вражаючим, ефектним та інформативним, аніж аналогічне у друкованих ЗМІ або на зовнішніх носіях.

Другий важливий критерій – тривалість кампанії. Вона має складати не менше, аніж три тижні. Серед інших показників: комплексність (кампанія має бути складовою антитютюнових ініціатив, що наразі реалізуються у країні і  просувати та доповнювати їх), висвітлення у ЗМІ (кампанія має стати приводом для публікацій і сюжетів), попереднє вивчення цільової аудиторії, тестування повідомлень кампанії у фокус-групі перед її запуском, оцінка ефективності кампанії по її завершенню.

За останні два роки антитютюнові кампанії у ЗМІ провели у  69 країнах. У 37 вони відповідали усім восьми критеріям ефективності, ще у 18 – 5-6 критеріям, в 14 – 1-4 критеріями.

Кількість країн з високим, середнім та низьким рівнем життя населення (1, 2 і 3 стовпчик відповідно), у яких проводилися антитютюнові кампаніїу ЗМІ.  Темно-синій - кампанії, що відповідають 7-8 критеріям ефективності, синій - 5-6 критеріям, блакитний - 1-4, сірий - кампанії - не проводилися, білий - відсутні дані. Зображення - ВООЗ.

Близько 45% країн з високим рівнем життя населення провели антитютюнові кампанії протягом останніх двох років, близько 33% - з середнім рівнем і 25% з низьким. У цих країнах загалом проживає 3,8 млрд. людей або 54% населення планети.

У 104 країнах антитютюнових кампанії у ЗМІ не було взагалі.

До країн, рекламні кампанії у яких ВООЗ визнає найбільш ефективними, потрапити Росія, Австралія, Нова Зеландія, Індія, США, Бангладеш, Китай, а також – Самоа, Куба, Сейшельські острови, Домініканська республіка, В’єтнам.

Темно-синім позначено країни, медійні антитютюнові кампанії у яких ВООЗ визнало найбільш ефективними.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
flcom.se
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду