Медіаграмотності в педагогічних вишах навчатимуть уже наступного року

Академія Української Преси розпочала підготовку концепції пілотної навчальної програми курсу медіаграмотності, який планують запровадити у педагогічних ВНЗ уже наступного року.

 

Проект «Розробка та обговорення Концепції сучасної медіаосвіти: пілотна навчальна програма з підготовки медіапедагогів та медіапсихологів на базі вищих навчальних закладів та закладів системи післядипломної педагогічної освіти» підтримав Міжнародний фонд «Відродження». У ньому поєднають зусилля академічна спільнота, громадські організації та медіаексперти.

 

«Україна, на жаль, пасе задніх у сфері підвищення медійної грамотності громадян, - каже президент АУП Валерій Іванов. – У цивілізованих демократичних країнах медіаграмотність викладається давно і активно. В Україні бракує наукових розробок із цього питання. Ми сприятимемо створенню програми впровадження медіаграмотності в освітніх закладах, насамперед педагогічних, адже вчителі зможуть використовувати здобуті знання в навчальному процесі із школярами. Учні повинні бути підготовлені до сприйняття сучасного медійного контенту, готові до того, що ними будуть маніпулювати».

 

Розробка концепції навчальної програми вже розпочалась. Протягом двох-трьох місяців будуть підготовлені пілотні експериментальні спецкурси, а вже з наступного  року медіаграмотність мають включити до навчальної програми педагогічних вищих навчальних закладів як обов’язкову дисципліну. Курс викладатиметься для студентів усіх спеціальностей, як гуманітарних, так і технічних. За словами Валерія Іванова, є й певні домовленості з навчальними закладами.

 

«Медіаграмотність»

comments powered by Disqus