Ігор Ашманов: як змінився інтернет у 2012 році, і чого очікувати в 2013-му

00:00,
22 Січня 2013
1220

Ігор Ашманов: як змінився інтернет у 2012 році, і чого очікувати в 2013-му

00:00,
22 Січня 2013
1220
Ігор Ашманов: як змінився інтернет у 2012 році, і чого очікувати в 2013-му
«Российская газета» публікує прогноз від одного із засновників російської IT-індустрії Ігоря Ашманова. Наводимо уривки, рекомендуємо прочитати текст повністю.

2012: держава vs інтернет. У 2012-му наша влада, нарешті, з’ясувала, що рунет окупований чужими політичними й ідеологічними силами.

Було багато, дуже багато шуму про те, що це [закон про захист дітей від шкідливої інформації в інтернеті – MS] наступ на свободу слова і цензура. Насправді це – поки не цензура. Це дійсно захист дітей. Тут варто поставити інше питання: чи не буде під час реалізації закону про захист дітей створено технічну і організаційну інфраструктуру для блокування небажаного політичного контенту? Відповідь дуже проста: так, така інфраструктура є в більшості держав, її буде створено і в нас; при цьому її буде створено у будь-якому випадку.

2012: соцмережі. ЖЖ, який колись був головним дискусійним майданчиком рунету, майже помер, через постійні технічні збої і відсутність розвитку.

Кількість активних користувачів Facebook стабілізується на рівні декількох мільйонів, стало очевидно, що стомільйонну ВКонтакте йому не здолати. ВКонтакте зручніше, рідніше... «Яндекс» і Mail.ru також зміцнили своє лідерство як найпопулярніші портали рунету. Twitter також стабілізувався на позначці приблизно в 2 млн активних користувачів на місяць.

Схоже, соціальні мережі та портали рунету в 2012 році відстояли свій простір від іноземців.

2012: персоналізація. На мій погляд, вони [зміни у пошуковиках та соцмережах, направлені на персоналізацію пошуку – MS] насправді викличуть подальшу ізоляцію людей в мережі, їх існування в своїх вузьких тематичних нішах, семантичних квартирках, келіях: по суті, стане легко не бачити нічого, що тобі не подобається або здається нецікавим, а отже, шансів дізнатися нове і змінити свою точку зору стає все менше.

2012: кліпове мислення. У 2012 році рунет поглинула епідемія «кліпового мислення»: увага користувача стала фрагментарною, нестійкою. Середній користувач не утримує фокус уваги, не може сприймати довгі тексти. Ніхто не дивиться довгих роликів. Контент повинен бути дрібно гранульованим, легкозасвоюваним, читатися навскіс, складатися із звичних образів, мемів і архетипів.

2012: інтернет і відповідальність ЗМІ за написане. ЗМІ з себе знімають відповідальність після посилання на мережу. Раніше ЗМІ хоч якось відповідали за те, що вони писали. А зараз все можна, тому що досить сказати: «Ну, ось же в інтернеті сказали...»

2012: соцмедіа і змістовність. Змістовних повідомлень у Twitter, та й часто в Facebook – 1-2%. Навіть перепост з коментарем, тобто повідомлення за схемою «скопіював і прокоментував» – рідкість. Майже ніхто не коментує. Весь інформаційний простір заповнює перепост, лайки та інші нетривіальні дії.

2013: рунет і держава. У новому році інтеграція держави в інтернет буде продовжуватися. Продовжиться і законодавча боротьба за вплив у рунеті.

2013: smart-TV. У 2013-2014 роках відбудеться злиття інтернету й телебачення. Причому, можливо, не на комп’ютері, як багато хто думав, а у телевізорі. Багатьом користувачам виявиться достатньо «розумного» ТБ, вони перестануть або вже не стануть використовувати персональний комп’ютер.

2013: мобільний інтернет vs стаціонарний. У 2013 році з мобільних пристроїв в інтернет буде виходити більше половини користувачів. Багато нових мобільних користувачів у найближчі 2-3 роки цілком можливо вже пропустять стадію придбання стаціонарного комп’ютера, тому що планшет і смартфон перекриють всі їхні інтернет-потреби.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Ігор Ашманов / «Российская газета»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду