Британська бібліотека оцифрує 40 млн газетних сторінок

Британська бібліотека планує перевести в цифровий вигляд та викласти в онлайновий доступ архів з 40 млн. газетних сторінок, повідомляє часопис The Guardian. Вся її колекція налічує 750 млн сторінок. 500 тисяч газетних сторінок вже оцифровано, а вже до кінця літа співробітники бібліотеки  намагатимуться створити цифровий архів  з 1,5 млн сторінок, який буде доступний он-лайн та доповнений системою пошуку.  До кінця наступного року є плани  викласти 4 млн. сторінок газет переважно ХІХ століття у вільний доступ. Для цього потрібно щодня завантажувати по 8 тисяч нових файлів.

 

Фахівці вважають, що архів буде цікавий історикам та науковцям та компаніям, які проводять генеалогічні дослідження та відстежують родовід британських родин, тому саме вони виступають партнерами цього проекту.  

 

Головною проблемою оцифрування архіву залишається питання прав власності, через яке бібліотека не має змогу викласти в мережу газети ХХ століття. Перемовини з власниками прав на видання цих матеріалів тривають. У 2010, коли бібліотека  започатковувала проект, його піддав  критиці голова News Corp медіа-магнат Руперт  Мердок.  За його словами, такі проекти «його дуже засмучують», адже через них втрачають гроші комерційні структури.  

 

Нагадаємо, що минулого тижня компанія Google відмовилася від планів оцифрування американських газет для свого Google News Archives, яким вона займалася з 2006 року разом з New York Times та Washington Post.  Проте оцифровані Google сотні тисяч газетних сторінок за період 200 років залишатимуться у вільному доступі.   

comments powered by Disqus