В Україні не зафіксовано жодного випадку травми дитини через «Момо» – Кіберполіція

В Україні не зафіксовано жодного випадку травми дитини через «Момо» – Кіберполіція

17:37,
14 Вересня 2018
3949

В Україні не зафіксовано жодного випадку травми дитини через «Момо» – Кіберполіція

17:37,
14 Вересня 2018
3949
В Україні не зафіксовано жодного випадку травми дитини через «Момо» – Кіберполіція
В Україні не зафіксовано жодного випадку травми дитини через «Момо» – Кіберполіція
Автори:
Національною поліцією України не зафіксовано жодного випадку, коли б діти травмували себе внаслідок участі у так званій «суїцидальній грі Момо».

Про це MediaSapiens повідомила прес-секретарка Департаменту Кіберполіції Юлія Квітко.

Нагадаємо, у серпні поліція Аргентини поширила інформацію про нову онлайн-небезпеку для дітей «Момо». Правоохоронці отримали доступ до смартфону загиблої й начебто знайшли там передсмертне відео, яке могло бути одним із завдань смертельного квесту. Як повідомляли медіа, куратор під ніком Момо починає спілкування з підлітками щойно його номер додається до контактів у месенджері WhatsApp. Він надсилає дітям картинки, де зображене різного роду насильство, і завдання. Якщо підлітки відмовляються слідувати вказівкам цього користувача, він починає їм погрожувати. Характерною рисою для Момо є аватарка, на якій зображене страшне обличчя. В Україні батьки також вже почули від дітей про «Момо». 

«До поліції не надходило жодного офіційного звернення про це. А всі випадки, про які розповідали українські ЗМІ, де діти нібито завдали собі травм чи закінчили життя самогубством, ретельно перевірялися Кіберполіцією. Їх було декілька – точну кількість не назву. Зокрема в Києві та Дніпропетровській області. У одному з них узагалі йшлося не про дитину чи підлітка, а про дорослого чоловіка», – розповіла пані Квітко.

Прес-секретарка Департаменту Кіберполіції додала, що в кожному випадку працівники Кіберполіції виїжджали на місце і проводили перевірку й зокрема огляд усієї техніки людини, її листувань. У жодному випадку причетності «Момо» вони не виявили.

Пані Квітко не уточнила, які саме ЗМІ поширювали чутки про зв'язок «гри» й самогубств, які сталися в Україні. Однак наголосила, що чим більше медіа повідомляють про поширення «Момо», тим частіше ця інформація потрапляє на очі дітям. «Деякі з них вирішують пожартувати над однолітками, видаючи себе за Момо, й при цьому не розуміють, якими можуть бути наслідки їхніх дій», – додала вона.

З українських ЗМІ про «Момо» як ймовірну причину суїциду дітей повідомляли десятки ЗМІ. Зокрема про спробу самогуства школярки з Кривого Рогу розповіла газета «Факти». Її матеріал передрукували УНІАН, сайт 24 каналу, «Деловая столица», «Вести» та інші видання. Також інформацію про цей випадок дав сайт «Страна.ua», канали «1+1», ICTV та інші медіа. А газета «Сегодня» повідомляла про ймовірні три випадки суїцидів через «Момо». На припущення цього медіа послалося зокрема й видання «РБК-Україна». Про інший випадок на Дніпропетровщині повідомило місцеве видання 5692, а після нього – портали «Обозреватель» і Politeka. Це не вичерпний список українських ЗМІ, які пов'язували трагічні події із «Момо».

Нагадаємо, українські психологи вважають, що смертельні квести на кшталт «Синього кита» чи «Момо» не можуть стати головною причиною вчинення підлітком самогубства. На їхню думку, проблеми з психікою й зокрема підліткова депресія виникають насампреред через погані стосунки з батьками, цькування в школі чи в інтернеті.

MediaSapiens також розповідав, про які онлайн-небезпеки щодо дітей повідомляють на гарячу лінію ГО «Ла Страда Україна». Це зокрема комп’ютерна та інтернет-залежність, секстинг — інтимне листування й пересилка фото інтимного характеру, цькування дитини в мережі та шахрайство. Усього за півтора року на гарячу лінію надійшло понад  11 тисяч дзвінків про онлайн-загрози щодо для дітей.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
styler.rbc.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду