Британська поліція розіслала попередження про гру «Синій кит»

Британська поліція розіслала попередження про гру «Синій кит»

14:26,
27 Квітня 2017
3623

Британська поліція розіслала попередження про гру «Синій кит»

14:26,
27 Квітня 2017
3623
Британська поліція розіслала попередження про гру «Синій кит»
Британська поліція розіслала попередження про гру «Синій кит»
Автори:
Британська поліція розіслала до шкіл попередження про гру «Синій кит», у якій підлітків закликають здійснити самогубство. Сповіщення отримали школи графств Гартфордшир та Ессекс на південному сході країни.

Поки у поліцейських немає даних про появу спільнот «Синій кит» у Великій Британії, проте вони закликали батьків проявити пильність у зв’язку з інформацією про суїцидальні пабліки в Росії, повідомляє BBC.

«Ми також закликаємо молодих людей блокувати або не відповідати на повідомлення в мережі, які викликають відчуття тривоги, незручності, чи загрози», — відзначили у поліції Гартфордшир.

Школи, що отримали попередження від поліції, пересали його батькам своїх учнів. У повідомленнях описується принцип гри: «куратор» відправляє жертві набір інструкцій, які потрібно виконати протягом 50 днів. 

В Україні активно повідомляти про появу груп, в яких так звані куратори доводять підлітків до самогубств, ЗМІ розпочали з приходом 2017го. Відомо, що фанати таких спільнот називають себе китами: ймовірно тому, що ці тварини асоціюються в них зі свободою. «Море китов», «Синий кит», «Тихий дом» — ось найвідоміші квестові групи, спрямовані на те, щоби дитина покінчила життя самогубством упродовж 50 днів. Раніше директорка департаменту Національних гарячих ліній ГО «Ла Страда-Україна» Альона Кривуляк розповіла MediaSapiens, що кількість дзвінків у контексті «груп смерті» суттєво зросла після повідомлень ЗМІ про випадок у Маріуполі, коли дівчинка вистрибнула з 13-го поверху, виконуючи завдання «гри».

Нині повідомлення про жертв «груп смерті» поруч із повідомленнями про регулярне блокування останніх так само з’являються у ЗМІ. Так, 2 березня Департамент комунікації Нацполіції України повідомив про порятунок від самогубства в Харкові й Тернополі двох підлітків, що були учасниками таких спільнот, а 7 березня — ще однієї 13-річної дівчинки в Харкові.

Наприкінці минулого місяця MediaSapiens розпитав керівника відділу кібербезпеки Департаменту Кіберполіції Дмитра Семенюка про те, хто стоїть за адмініструванням «груп смерті», як співробітники поліції виявляють цих осіб, а також як запобігти долученню дітей до таких спільнот.

У Росії до суїцидальних спільнот у соцмережах привернула увагу «Новая газета». У 2016 році видання написало, що від дій «кураторів» ігор «Синий кит» загинули більше сотні підлітків.  У 2017 році МВС РФ опублікувало офіційну статистику підліткових самогубств. За даними відомства, мережеві спільноти призводять до суїциду тільки в 1% випадків. При цьому всього за 2016 рік у Росії наклали на себе руки 720 підлітків. Обговорення «груп смерті» призвело до появи в РФ законодавчої ініціативи про кримінальну відповідальність для авторів подібних спільнот. Законопроект вже пройшов перше читання в Держдумі РФ. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
BBC
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду