Громадська медіаорганізація відреагувала на критику Володимира Різуна з боку «1+1 медіа»: «Це рефлексія самовпевнених людей»

Інститут журналістики

ГО «Науково-методологічна комісія з журналістики та інформації» висловила свою позицію з приводу реакції медіахолдингу «1+1 медіа» на інтерв'ю директора Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка Володимира Різуна.

Про це об'єднання написало на своїй сторінці у Facebook.  «Реакція деяких представників 1+1 медіа у соціальних мережах – це не реакція поважних професіоналів, а рефлексія обтяжених психологічними проблемами, невдоволених людей. Так злісно й нечемно реагують студенти, коли їм поставили двійку, або вигнали з університету, або у них було важке дитинство. Це рефлексія самовпевнених людей, яким в умовах катастрофічного падіння професійної культури в українських медіа здається, що вони працюють добре», - йдеться у повідомленні.  

На думку ГО, в інтерв'ю Володимир Різун лише констатував факт того, що у сучасних медіа немає системного інтересу до освіти. Також ГО НМК розцінили висловлене медіахолдингом обурення як порушення стандарту точності та повноти інформації: «Ми прекрасно розуміємо (і знаємо!), як все відбувалося: той хто стоїть за текстом «обурення» перебрав на себе право виступати від імені медіахолдингу. Але вийшла красива обкладинка для поганої книги! Маніпуляція аудиторією очевидна!»

Водночас, об'єднання пропонує консолідувати зусилля у підготовці кадрів та розробці «паспортів професії».  

Співзасновниками ГО «Науково-методологічна комісія з журналістики та інформації» є Володимир Різун та Віталій Корнєєв. Про це повідомляється на сайті організації. На Facebook-сторінці об'єднання мету діяльності вказано як «здійснення та захист прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів її членів (учасників)». Також спілка ставить за ціль залучати громадян до участі в обговоренні та вирішенні суспільно важливих питань, зокрема в сфері медіа.

Нагадаємо, 17 жовтня MediaSapiens опублікував інтерв’ю з директором Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимиром Різуном, в якому він, окрім іншого, заявив, що «медіаіндустрія не робить запиту освіті щодо того, яких фахівців вона потребує – а підготовка кадрів може відбуватись лише завдяки взаємодії освітян та індустрії». 

У відповідь на його висловлювання медіахолдинг «1+1 медіа» опублікував свою позицію, зазначивши, що освітяни і не намагаються спілкуватися із журналістами-практиками, аби зрозуміти запит від медіаіндустрії. «Зараз замість того, щоб будувати сучасну й якісну систему освіти, він хоче за звичкою штампувати студентів, не здатних якісно написати не те що статтю чи репортаж, а навіть особистий звіт про практику. Але однозначно можемо сказати: він не диктуватиме медійникам, що і як потрібно робити», - йдеться у повідомленні, опублікованому на сторінці «1+1 медіа» у Facebook. Медіахолдинг також ініціюював на сайтах соцмереж флешмоб #за_якісну_освіту.

comments powered by Disqus