З’явилась електронна версія посібника «Основи судової журналістики»

Текст видання підготовлено медіаюристами Людмилою Опришко та Людмилою Панкратовою, консультантами спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні».

Електронну версію можна завантажити тут. 

У виданні використані матеріали посібника «Основи судової журналістики», створеного за підтримки проекту USAID «Україна: верховенство права» фахівцями-юристами Михай- лом Буроменським, Олександром Сердюком та соціологом Іриною Підкурковою у 2009 році. Також у тексті використано матеріали Національного центру судів та ЗМІ (США), які підготував його директор Гарі Генґстлер.

Посібник інформує читачів про міжнародні стандарти та принципи висвітлення судової діяльності у ЗМІ, в т.ч. містить посилання на низку рішень ЄСПЛ.  Видання торкається останніх змін в українському законодавстві та містить найновіші судові рішення з цього питання. Посібник також пропонує прості, втім корисні поради журналістам щодо того, яким чином ініціювати та вибудовувати конструктивні та довготривалі відносини із судами. Крім того, автори надають рекомендації щодо проведення інтерв’ю із суддями, інформує про етичні стандарти висвітлення судових засідань, правил доступу до приміщень суду та зали судових засідань, доступу до судових рішень, фото- та відеофіксації судових засідань.

 

 

comments powered by Disqus