Звільнений з полону журналіст італійської La Stampa розчарований сирійською революцією

00:00,
11 Вересня 2013
1567

Звільнений з полону журналіст італійської La Stampa розчарований сирійською революцією

00:00,
11 Вересня 2013
1567
Звільнений з полону журналіст італійської La Stampa розчарований сирійською революцією
Доменіко Кіріко, 62-річного кореспондента італійської газети La Stampa, звільнили після п’ятимісячного полону в Сирії. Про це 9 вересня повідомляє інформаційне агентство ANSA.

Разом з Доменіко Кіріко (Domenico Quirico) було звільнено і 40-річного бельгійського письменника П’єра Пічініна (Pierre Piccinin), інформує Associated Press.

Сам Кіріко заявив, що розчарований сирійською революцією. «Я намагався описати сирійську революцію. Однак, мабуть, моє прагнення було зраджене. Громадянської революції, народженої в Алеппо, більше не існує. Вона перетворилася на щось інше, дуже небезпечне», – відзначив кореспондент La Stampa.

Бельгієць П’єр Пічінін (Pierre Piccinin) в інтерв’ю Le Soir описав фізичні та психологічні труднощі, яких вони з Кіріко зазнали під час тривалого перебування в полоні у повстанців. Їх передавали з рук у руки від однієї бригади до іншої, а в останні дні, коли завершувалися переговори про звільнення, тримали замкненими у печері під вибухи бомб, розповів Пічінін.

«Я почуваюся добре, незважаючи на випробування», – заявив П’єр Пічінін. Більше, за словами письменника, постраждав його старший за віком італійський напарник. «Йому довелося важко, – зауважив Пічінін. – Крім усього іншого, йому двічі влаштовували імітацію страти».

Пічінін теж розчарований сирійською революцією, яка, за його словами, «вже не є такою, якою була колись». Він також заявив, що більше не має наміру повертатися до Сирії, в якій побував вісім разів після вибуху в 2011 році народного повстання проти Асада.

Сирійська «епопея» Доменіко Кіріко та П’єра Пічініна розпочалася 6 квітня 2013 року, одразу після того, як вони перетнули ліванський кордон, пише La Stampa. Через чотири дні Доменіко надіслав SMS колезі з RAI. Потім він тривалий час не виходив на зв’язок, а 6 червня зателефонував дружині і повідомив, що його з Пічініном викрали.

Перша офіційна заява італійського уряду про благополучне повернення Кіріко і Пічініна не містить подробиць того, яким чином вони опинилися на волі. Однак надія, стверджується в заяві, «ніколи не згасала».

«Цей жах нарешті закінчився. Доменіко Куріко вдомаs», – пише La Stampa. Однак, відзначають представники «Репортерів без кордонів», він закінчився не для всіх: за даними медіаорганізації, в списку журналістів, котрі перебувають в полоні в Сирії або зникли в цій країні безвісти, зараз фігурують 13 журналістів. Серед них, зокрема, – французи Дідьє Франсуа (Didier François) і Едуар Еліас (Edouard Elias), а також американці Джеймс Фолі (James Foley) і Остін Тайс (Austin Tice).

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: ANSA.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду