У РФ затримали журналіста «Новой газеты» і хочуть вислати до Узбекистану

Алі Феруза, «Новая газета»

Редакція «Новой газеты» виступила з заявою, що опублікована на першій шпальті сайту видання. На думку редакції, можлива висилка Феруза в Узбекистан являє для нього серйозну загрозу через його конфлікт з узбекськими спецслужбами. 

Журналіста «Новой газеты» Алі Феруза, автора ряду гострих статей про становище мігрантів у столиці, затримали ранком в четвер. 

Поліцейські очікували на нього біля під’їзду. Попри те, що його мати росіянка, а сам він прописаний в її квартирі в Горно-Алтайську, він — громадянин Узбекистану. І за твердженнями поліцейських порушив міграційне законодавство. 

Після декількох годин, проведених у відділку, проти Алі був складений протокол за статтею, що передбачає депортацію, каже адвокат московської колегії адвокатів «Форт» Марія Куракіна. 

«Був складений протокол за статею 18.8 Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення, який передбачає безумовну депортацію до Узбекистану. Алі Феруз подавав відповідні документи на надання притулку в РФ, його звернення перебуває на стадії розгляду. Дуже дивно, що його депортація здійснюється в той момент, коли його документи розглядаються. У поліції зараз відсутні будь-які підстави депортувати, але, тим не менш, ми зіштовхнулися з бажанням поліцейських, судячи з усього, покращити статистику за даною статею Кодексу Росії про адміністративні правопорушення і з цим пов’язуємо таку активність органів поліції», — пояснила адвокатеса.

Нагадуємо, що раніше Європейський суд з прав людини виніс рішення за скаргою колишнього глави «Меморіалу» Олега Орлова і трьох журналістів каналу РЕН про напад у Назрані в 2007 році. Суд встановив, що їх було викрадено представниками офіційної влади.

comments powered by Disqus