WAN-IFRA стурбована порушенням свободи преси у розвинених демократіях

00:00,
8 Жовтня 2013
1066

WAN-IFRA стурбована порушенням свободи преси у розвинених демократіях

00:00,
8 Жовтня 2013
1066
WAN-IFRA стурбована порушенням свободи преси у розвинених демократіях
Рада Всесвітньої газетної асоціації (WAN-IFRA) виразила занепокоєння з приводу порушення свободи преси у країнах із розвиненою демократією і закликала уряди визнати, що свобода преси – необхідний елемент успішного управління та демократичного суспільства. Резолюцію було оприлюднено під час зустрічі 6 жовтня у Берліні.

Асоціація назвала наступні випадки порушень.

У травні 2013 року Associated Press виявила, що Департамент юстиції США здійснював несанкціоноване перехоплення записів телефонних дзвінків, таким чином потенційно виявляючи зв'язок між журналістами та їхніми джерелами.

Того ж травня французький суд наказав новинним організаціям Le Point та Mediapart видалити усі копії та розшифровки записів, зроблених у домі спадкоємиці L’Oreal Ліліан Бетанкур, і заборонив подальші публікації. WAN-IFRA оцінила це як випадок юридичної цензури матеріалів, що становлять громадський інтерес.

У серпні 2013 року під тиском уряду Великої Британії газета Guardian змушена була знищити комп’ютерну техніку у зв’язку із витоком файлів, наданих колишнім працівником Національної агенції безпеки (NSA) Едвардом Сноуденом. У іншій, пов’язаній із цим випадком, справі було затримано партнера журналіста Guardian, відповідального за історію із NSA. Його утримували без пред’явлення звинувачень дев’ять годин, вилучили комп’ютер та особисті речі.  

У серпні 2013 швейцарські органи здійснили обшук у домі журналіста Людовіка Роччі, конфіскувавши комп’ютерну техніку та записники після того, як заявив про факт плагіату в Університеті Ньошатель (University of Neuchâtel). Згодом суд визнав цей обшук незаконним.

«Такі дії демократичних урядів заохочують деспотичні режими застосовувати подібні практики по відношенню до тих рідкісних незалежних голосів, що наважуються критикувати уряд», - йдеться у резолюції WAN-IFRA.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
blog.mobstac.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду