В Узбекистані після 18 років в'язниці звільнили журналіста Мухаммада Бекжанова

Мухаммад Бекжанов (праворуч) після звільнення з колонії, Радио Озодлик

Про це повідомила міжнародна правозахисна організація Amnesty International на своїй сторінці в Twitter. «Сьогодні в'язня совісті Мухаммада Бекжанова звільнили з колонії в Узбекистані! Він журналіст, але провів останні 17 років у в'язниці», - йдеться в пості організації.

В 1999 році Мухаммада Бекжанова засудили до п'ятнадцяти років позбавлення волі. Як повідомляє Amnesty International, журналіста засудили за критику влади Узбекистану. Організація протягом багатьох років вела кампанію за звільнення Бекжанова.  «У 2012 році, замість того щоб звільнити журналіста достроково, влади, навпаки, продовжили термін його тюремного ув'язнення», - наголосила організація.

За даними організації «Репортери без кордонів» найбільше ув'язнених журналістів в 2016 році було в Туреччині та Китаї. На ці країни припадає більше 60 відсотків усіх ув'язнених журналістів у світі. Станом на 1 грудня 2016 року у світі нараховувалось щонайменше 348 медіапрацівників, які перебувають за ґратами у зв'язку з їхньою роботою.

comments powered by Disqus