В Туреччині затримали французького журналіста

Twitter

Лу Бюро утримується під вартою через звинувачення в наданні допомоги терористичній організації (курдські повстанці в Туреччині вважаються терористичною організацією - MS). В Twitter-акаунті чоловіка вказано, що він є студентом журфаку та співпрацює з телеканалом TV5 Monde. Французькі чиновники запевнили, що уважно стежать за ситуацією навколо арешту французького громадянина.

Раніше в Туреччині був арештований французький фотокореспондент Матіас Депардон (Mathias Depardon). Він працював над матеріалом для журналу National Geographic та був затриманий поліцією в місті Хасанкейф. Депардона звинуватили в пропаганді Робочої партії Курдистану. Фотокореспондент був звільнений через місяць під тиском французького уряду та правозахисних організацій, зокрема «Репортерів без кордонів».

Під вартою в Туреччині також залишається кореспондент німецького видання Die Welt Деніз Юджель (Deniz Yücel).  Турецька влада приписує йому членство в терористичній організації, поширення пропаганди і зловживання у використанні інформацією.

Міжнародна організація Amnesty International зібрала більше 250 тисяч підписів під онлайн-петицією з вимогою звільнити понад 120 журналістів, арештованих у Туреччині. За даними організації, після невдалої спроби державного перевороту в липні 2016 року, принаймні 156 видань в Туреччині були закриті, а 2500 журналістів та інших працівників ЗМІ втратили роботу.  Amnesty International також підготувала окремий звіт про загрозу свободі слова в Туреччині.

comments powered by Disqus