В Держслужбі інтелектуальної власності винайшли новий спосіб захисту авторських прав

00:00,
4 Червня 2013
1830

В Держслужбі інтелектуальної власності винайшли новий спосіб захисту авторських прав

00:00,
4 Червня 2013
1830
В Держслужбі інтелектуальної власності винайшли новий спосіб захисту авторських прав
Держслужба інтелектуальної власності підготувала законопроект, в якому запропонувала наділити її правом визначення піратського контенту, а також зобов’язати хостинг-провайдерів блокувати доступ до таких матеріалів і файлів. Ініціативу розкритикували як провайдери, так і правовласники. Про це повідомляє «Коммерсантъ-Україна».

Нова законодавча ініціатива, законопроект «Про захист авторських і суміжних прав в інтернеті», була підготована після визнання України «піратом #1», відзначає газета. У понеділок 3 травня документ опублікували на сайті Міністерства освіти і науки.

Актуальні норми закону «Про авторські і суміжні права» діють ще з 2001 року, і, як вважають представники Держслужби інтелектуальної власності, не дозволяють сьогодні ефективно захищати авторське право в інтернеті.

Законопроект пропонує правовласникам звертатися зі скаргою на піратські сайти до Держслужби, додавши низку документів, зокрема, ті, що підтверджують їхні авторські права, із, у разі необхідності, нотаріально засвідченим перекладом. Одночасно правовласник повинен буде звернутися до хостинг-провайдера, який обслуговує піратський сайт. Провайдер, в свою чергу, повинен повідомити адміністрацію ресурсу про скаргу.

Держслужбі інтелектуальної власності надається 10 днів для розгляду звернень правовласників. За цей період служба повинна визначити, чи законно розміщено контент, а також опублікувати на своєму сайті перелік ресурсів із піратською продукцією. Після публікації у адміністрації сайту є 2 тижні на те, щоб надати відомству документи, котрі підтверджують законність розміщення контенту. Після отримання документів Держслужба протягом 10 днів зобов’язана ухвалити остаточне рішення, і направити його заявнику, хостинг-провайдеру і адміністрації сайту.

Сам розгляд документів у відомстві мають намір зробити платним, як для правовласників, так і для власників сайтів: 1% неоподатковуваного мінімуму (0,17 грн) за кожен аудіофайл, і один неоподатковуваний мінімум за кожен відеофайл або комп’ютерну програму.

Якщо контент того чи іншого сайту визнано піратським, провайдер, відповідно до законопроекту, зобов’язаний заблокувати доступ до файлів, а якщо технічна можливість зробити це відсутня, відключити сайт повністю. Дата-центри також зобов’язані розкривати дані договорів з сайтами, на яких тричі на рік фіксувалося розміщення піратських файлів.

«Запропонований метод роботи ще менш ефективний, аніж звернення до суду. Великі мейджори просто не будуть збирати весь пакет документів і перекладати договори авторського права на кожну пісню», – вважає директор юридичної фірми «Виндекс» (співпрацює з Adobe Systems, медіагрупою «1+1», НТКУ, StarLightMedia , «Медиа Группа Украина») Павло Миколюк. Він також назвав термін розгляду заявок держслужбою затягнутим, а плату за розгляд – необгрунтованою. «До того ж офіційна процедура на практиці може призвести до того, що та незначна кількість ресурсів, котрі зараз добровільно видаляють піратський контент за заявою правовласників, перестануть робити це без вказівки держоргану», – додав Миколюк.

Керуючий партнер юридичної компанії «Юскутум» (спрівпрацювала з Ex.ua) Артем Афін вважає, що запропонований у законопроекті варіант боротьби з піратським контентом на рівні хостинг-провайдерів нічим не кращий за вилучення серверів міліцією. «Міліції, принаймні, потрібні підстави для рейдів, – підкреслив Афін, – а держслужба не несе жодної відповідальності за необгрунтовані рішення про блокування доступу до сайтів».

Представники хостинг-провайдерів вважають, що виконати вимоги законопроекту практично неможливо. «Для того щоб перекривати доступ до кожного конкретного файлу, потрібні додаткові технічні і людські ресурси, навряд чи хтось піде на це, а значить, доступ перекриватимуть до всього сайту. Таким чином, несудові скарги на піратський контент можуть стати новим інструментом боротьби з конкурентами в інтернеті, що викличе масовий відтік клієнтів в зарубіжні дата-центри», – наголосив президент компанії «Интернет Инвест» (власник доменного реєстратора Imena.ua, а також хостинг-компанії MiroHost) Олександр Ольшанський.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: IFHR.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду