В Азербайджані у переддень президентських виборів засуджено редактора газети-автора опозиційного відео

00:00,
30 Вересня 2013
935

В Азербайджані у переддень президентських виборів засуджено редактора газети-автора опозиційного відео

00:00,
30 Вересня 2013
935
В Азербайджані у переддень президентських виборів засуджено редактора газети-автора опозиційного відео
Бакинський суд з особливо тяжких злочинів виніс вирок – 5-річне тюремне ув’язнення, головному редактору газети Tolishi Sado і громадському діячеві Хілалу Маммадову. Про це 27 вересня повідомляють «Репортери без кордонів».

Хілала Маммадова, відзначає медіаорганізація, засуджено за сфабрикованими звинуваченнями в зберіганні наркотиків, підбурюванні до міжнаціональної ненависті і державній зраді. Маммадов відомий як автор опублікованого на You Tube відео «Ты кто такой? Давай, до свидания!». Мамедова заарештували в червні 2012 року за звинуваченням в зберіганні наркотиків, і з того моменту він перебував в досудовому ув’язненні.

Відеоролик «Ты кто такой? Давай, до свидания!» став популярним серед опозиційних рухів на пострадянському просторі. Зокрема, його використовували російські опозиціонери, вимагаючи відставки Путіна.

Після винесення Хілалу Маммадову вироку його адвокати заявили, що будуть подавати апеляцію. Однак сам засуджений оголосив, що не домагатиметься помилування. Він відмовився давати свідчення і назвав суд «ганебною плямою не тільки на правничій системі Азербайджана, а й на іміджі країни».

Хілал Маммадов – захисник прав талишської національної меншості, котра проживає переважно на півдні Азербайджану та на півночі Ірану, розмовляє мовою, спорідненою з фарсі й домагається утворення незалежної національної держави. Маммадов очолював Талишський культурний центр.

Судовий процес над Маммадовим, підкреслюють «Репортери без кордонів», проходив переважно в закритому режимі і характеризувався грубими порушеннями юридичних процедур. На заключному слуханні, однак, були присутні міжнародні спостерігачі від Євросоюзу, ОБСЄ, а також дипломати з посольств США, Німеччини, Франції і Норвегії. Представник ОБСЄ Дуня Міятович розкритикувала вирок Маммадову, назвавши його політично вмотивованим.

«Репортери без кордонів» розцінили суд над Хілалом Маммадовим як «процес політичної помсти проти журналіста, котрий критикує уряд».

Медіаорганізація вважає, що процес над журналістом нагадує суд над його попередником на посаді головного редактора Tolishi Sado, співробітником Інституту мовознавства Національної академії наук Азербайджану, лінгвістом Новрузалі Маммадовим.

Новрузалі Маммадов, засуджений в 2008 році до 10-річного тюремного ув’язнення за звинуваченням у шпигунстві та підбурюванні до ненависті, невдовзі помер у бакинській тюремній лікарні.

В рейтингу свободи преси «Репортерів без кордонів» Press Freedom Index Азербайджан посідає 156 місце серед 179 країн світу. В останні тижні перед призначеними на 9 жовтня президентськими виборами стан свободи ЗМІ в країні постійно погіршується, резюмує медіаорганізація.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Editorials.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду