Узбецького журналіста Ділмурода Сайїда звільнили після 9 років тюрми

uzxalqharakati.com

Він розповів, що зазнав тортур у тюрмі, повідомляє «Радіо Свобода».

Незалежний журналіст і член правозахисної організації «Езґулік» («Співчуття») перед арештом був відомий своїми статтями із критикою економічної і соціальної ситуації в Узбекистані. У 2009 році його арештували за звинуваченням у шахрайстві і підробці документів, а пізніше засудили до 12,5 років тюрми. Як повідомляв MediaSapiens, журналіста засудили попри те, що свідки заявили суду  – давати свідчення їх змусили силою.

«У ці дев’ять років я відчував різного виду тиск, зокрема психологічні і фізичні тортури», – сказав він.

Правозахисники вважають 56-річного Ділмурода Сайїда одним із політичних в’язнів, звільнених із приходом до влади президента Шавката Мірзійоєва в 2016 році. Шавкат Мірзійоєв став президентом після смерті Іслама Карімова, який керував Узбекистаном близько 27 років.

Пан Сайїд повідомив «Радіо Свобода» , що вдячний активістам, журналістам і правозахисним групам, які вимагали його звільнення. Він також наголосив, що наполягає на своїй невинуватості і вимагатиме повної реабілітації.

У жовтні 2017 року правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що влада Узбекистану за перший рік президентства Мірзійоєва зробила «певні позитивні кроки» і закликала до «сталого» поліпшення ситуації в сфері прав людини.

Проте за словами правозахисників, катування і політично мотивовані ув’язнення «залишаються поширеними» в Узбекистані.

Нагадаємо, мигулого року в Узбекистані було звільнено колишнього головного редактора газети «Ерк» Мухаммада Бекжанова, який знаходився в ув'язненні 18 років.

comments powered by Disqus