Ув’язнений за наклеп африканський журналіст звернувся до суду з прав людини

00:00,
31 Липня 2013
956

Ув’язнений за наклеп африканський журналіст звернувся до суду з прав людини

00:00,
31 Липня 2013
956
Ув’язнений за наклеп африканський журналіст звернувся до суду з прав людини
Журналіст з Буркіна-Фасо Лое Ісса Конате, ув’язнений за звинуваченням в наклепі, подав скаргу до Африканського суду з прав людини і народів. Про це 29 липня повідомляє Комітет захисту журналістів (CPJ).

Як відзначає медіаорганізація, Лое Ісса Конате (Lohé Issa Konaté) вичерпав всі можливості національного правового захисту. В Африканському суді з прав людини і народів (African Court on Human and Peoples’ Rights) журналіст буде намагатися отримати дозвіл вийти з в’язниці раніше дозволеного терміну.

Конате перебуває за гратами з жовтня 2012 року. До 12-місячного ув’знення журналіст був засуджений за наклеп, котрий нібито міститься у опублікованому в журналі L’Ouragan матеріалі. В своїй статті журналіст викриває корупцію і зловживання владою в офісі місцевого прокурора.

В травні 2013 року апеляційний суд Буркіна-Фасо відхилив апеляцію журналіста. Адвокати організації Media Legal Defence Initiative домагаються скасування вироку Конате. Юристи також закликають уряди африканських країн скасувати кримінальну відповідальність за наклеп.

Африканський суд з прав людини і народів засновано в 2006 році Африканським Союзом. Протокол про створення суду ратифікували 26 з 54 держав-членів АС. Штаб-квартира організації знаходиться в Танзанії. При цьому тільки шість держав (Малаві, Малі, Руанді, Гана, Танзанія і Буркіна-Фасо) оприлюднили спеціальну декларацію про визнання повноваження суду приймати на розгляд скарги від окремих осіб та неурядових організацій.

Справа Конате  розглядається в час, коли на континенті розгортаються глобальні ініціативи проти криміналізації наклепу. В липні 2013 року спеціальний доповідач Африканського союзу з питань свободи слова і доступу до інформації комісар Пенсі Тлакула започаткувала всеконтинентальну кампанію проти кримінальної відповідальності за наклеп і заколоти.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: African Court on Human and Peoples’ Rights.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду