Усіх трьох підозрюваних у вбивстві Каруани Галіції судитимуть

Фото: Mark Zammit Cordina, The Times of Malta

Про це повідомило видання The Times of Malta.

Раніше прокуратура Мальти звинуватила в скоєнні вбивства братів Альфреда та Джорджа Діджіоргіо, а також Вінса Муската.

Нагадаємо, 53-річна журналістка-розслідувачка та блогерка Дафна Каруана Галіція загинула 16 жовтня. Її автомобіль вибухнув незабаром після того, як вона виїхала з дому поблизу міста Біднія. Пані Каруана Галіція була відома своїми розслідуваннями корупції прем'єр-міністра Мальти Джозефа Муската та інших представників влади на основі «Панамського архіву».

Дату судового розгляду в справі наразі не встановлено. Троє чоловіків не визнають себе винними.

Суддя в справі Клер Стафрейс Замміт з-поміж інших доказів отримала запис, на якому один з братів, підозрюваних у підриві автомобіля, слухав звуки вибуху по телефону свого брата. Суддя також почула, як підозрілий пристрій було ввімкнено поблизу будинку журналістки за 13 годин до вибуху бомби.

Окрім того, поліція здійснила ДНК-експертизу недопалку,  який знайшла в ході слідства. Експертиза підтвердила, що її курив Альфред Діджіоргіо.

Як повідомляє АР, свідки у справі повідомили, що бачили підозрілий автомобіль, припаркований неподалік скоєння злочину, за кілька днів до вбивства Дафни Каруани Галіції.

Слідчі вважають, що чоловіки виконували завдання іншої особи, однак жодної людини, яка могла б бути замовником убивства, ще не названо. 

Альфреда та Джорджа Діджіоргіо й Вінса Муската арештували 4 грудня разом з сімома іншими особами, яких потім звільнили під заставу, але які продовжуть фігурувати в справі. 

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що за даними правоохоронців SMS-повідомлення надіслалав один із братів, який в цей час перебував на яхті в морі. А перед цим його спільник-брат, який спостерігав за автомобілем журналістки, також через SMS подав сигнал. Їх мобільні телефони начебто знайшли в морі біля острова Марса у гавані мальтійського міста Валлетта. А яхта, про яку йде мова, була конфіскована.

Раніше син розслідувачки Дафни Каруани Галіції, також журналіст, звинуватив у її вбивстві «мафіозну державу». У країні відбулися численні мітинги з закликами справедливо розслідувати цю справу.

Головреди 8 провідних світових ЗМІ закликали ЄС розслідувати вбивство журналістки та свободу слова на Мальті.

Європейський парламент схвалив резолюцію, що закликає Єврокомісію ініціювати незалежне міжнародне розслідування вбивства мальтійської журналістки Дафни Каруани Галіції. А також назвав залу для співробітників ЗМІ у своїй будівлі на честь вбитої на Мальті журналістки-розслідувачки.

4 грудня поліція Мальти арештувала 10 підозрюваних у вбивстві журналістки Дафни Каруани Галіції.

comments powered by Disqus