Україна піднялася на 22 позиції у Всесвітньому індексі свободи слова - RSF

Про це йдеться у звіті на сайті RSF.

За словами представників організації, світ входить у «нову еру пропаганди», у якій нові технології дозволяють поширювати потрібну інформацію швидко і порівняно недорого.

За даними «Репортерів», найбільш серйозно ситуація погіршилася в Латинській Америці, хоча більшість країн регіону все ж потрапили в першу сотню рейтингу свободи слова.

Україна в цьогорічному рейтингу посідає 107 місце з 180 країн. Попереднього року Україна посіла 129 місце, а отже піднялася на 22 позиції. 

Представниця «Репортерів без кордонів» в Україні Оксана Романюк зазначила, що це один із найбільших підйомів цьогорічного рейтингу, пише ІМІ

«Почасти це пов'язано зі зменшенням кількості нападів на журналістів (для порівняння, на минулорічний рейтинг сильно вплинули масові побиття журналістів на Майдані та війна на Сході). Рейтинг також відображає загальне поліпшення ситуації після приходу нової влади, зокрема, недавні медіа-реформи. Проте, 107-е місце - це все ж таки не так здорово. Досі залишаються проблеми незалежності ЗМІ/тиск олігархів у медіа-секторі, спокуси «інформаційної війни» з Росією, питання безкарності за напади на журналістів тощо», - сказала вона.

Рейтинг щодо України не включає окуповану територію Криму та так звані «ЛНР» і «ДНР».

Найбільш вільною організація вважає пресу Фінляндії, Нідерландів, Норвегії, Данії та Нової Зеландії, а найменш вільними - пресу Туркменістану, Північної Кореї та Еритреї.

Росія опинилася на 148-му місці, де правозахисники відзначили «складну ситуацію». У США, на думку «Репортерів без кордонів», «задовільна ситуація» – 41-ше місце в індексі свободи преси. Серед пострадянських країн найбільш вільно себе журналісти почувають в Естонії – 14-те місце в списку.

«Репортери без кордонів» вважають, що за останній рік багато політичних лідерів посилили тиск на пресу, а приватні ЗМІ відчувають все більший вплив великих корпорацій.

Серед країн, які продемонстрували найбільший з 2015 року регрес, фігурує Таджикистані, де, на думку правозахисників, президент Емомалі Рахмон використав боротьбу з тероризмом для переслідування інакодумства, зазначає Радіо Свобода

Рейтинг щорічно публікується «Репортерами без кордонів» з 2002 року. Він враховує такі показники, як рівень плюралізму, кількість незалежних ЗМІ, законодавчі обмеження, прозорість, цензура і самоцензура.

comments powered by Disqus