У Туреччині почався перший судовий процес над журналістами, звинуваченими у підтримці державного перевороту

CPJ

У Туреччині вчора почався перший судовий процес над журналістами, яких звинувачують в участі або підтримці минулорічної спроби державного перевороту. Про це повідомляє The Guardian.

Брати Ахмет і Мехмет Альтан (Ahmet and Mehmet Altan) перебували під вартою без суду чи судового рішення з вересня і їм загрожує довічне ув'язнення, так само, як і іншому журналістові, Назлі Ілікаку.   

Звинувачення проти журналістів частково засновані на їхніх колонках та телевізійних виступах, в яких сторона обвинувачення вбачає докази їх контактів з членами мережі Фетхуллаха Ґюлена, релігійного діяча, якого Анкара звинувачує в спробі перевороту в 2016 році.

«Спостерігачі вважають цей судовий процес критичним випробуванням не лише свободи преси в Туреччині, але й незалежності судової влади. Майже чверть працівників судової системи були звільнені в межах законів, які діють в Туреччині із запровадженням надзвичайного стану. Поки не відомо, чи зможе після цього система проводити справедливі судові розгляди», - пише видання.

На слуханні справи були присутні британський консул, члени американських та британських асоціацій адвокатів, представники декількох європейських консульств та спостерігачів за правами людини та свободою преси.

Нещодавно був заарештований керівник Amnesty International в Туреччині Танер Кіліч. Його також підозрюють у зв’язках із Фетхуллахом Ґюленом.

comments powered by Disqus