У Суринамі судять часопис за викриття корупції у владі

00:00,
4 Жовтня 2013
993

У Суринамі судять часопис за викриття корупції у владі

00:00,
4 Жовтня 2013
993
У Суринамі судять часопис за викриття корупції у владі
Екс-міністр громадських робіт Рамон Абрахамс (Ramon Abrahams) вимагає відшкодування моральних збитків на суму 1 млн.  суринамських дол. (€230 тис.). Поданий ним  позов проти видавця популярного часопису Parbode Яапа Хоонендама (Jaap Hoogendam) містить також вимогу спростувати компрометуючу статтю, повідомляють «Репортери без кордонів». 

Колишній високопосадовець стверджує, що у статті немає «переконливих доказів» вини, яку йому інкримінують. Однак часопис доводить, що стаття ґрунтується на низці інтерв’ю з бізнесменами  та політиками. Головний редактор  видання Арманд Шнійдерс (Armand Snijders) заявив,  що не може назвати їхні імена, бо це завдало б їм шкоди.

Стаття  «Афера Абрахамса: крадіжка у політиці окуповується», опублікована  у серпні 2013 року у Parbode, містить «безпрецедентний» аналіз корупції у міністерстві громадських робіт відколи Абрахамс прийняв присягу міністра і до його звільнення з посади у червні 2013 року, відзначає ресурс Devsur.

«Існує чимало різних версій про те, як діяв і збагатився Абрахамс на посаді міністра, - говориться у статті. - Однак описати точно цю  історію  було важко, бо президент Баутерсе (Desiré Delano Bouterse) прикрив її. Мабуть, справи були настільки кепські, що він навіть офіційно не пояснив, чому звільнив міністра».

«Питання не в тім, чи міністр крав, а скільки», - пише часопис, посилаючись на одне зі своїх джерел. Під час перебування при владі Абрахамс придбав не тільки шикарну яхту, а й побудував собі розкішний будинок у фешенебельному районі. «Кревний брат» президента справляв враження  «невразливого і недоторканного». Усе це пояснюється просто: Абрахамс був серед 16 сержантів, з якими чинний президент захопив владу під час військового перевороту, здійсненого ним у лютому 1980 року.

Якщо суд вдовольнить фінансову вимогу позивача, це матиме згубний ефект для журналістів часопису Parbode, який  у такому разі припинив би існування, вважають «Репортери без кордонів». Більш того, це відлякувало б будь-яке інше видання від розслідування діяльності урядових осіб. А спростування публікації, на думку «Репортерів», було би рівнозначне самоцензурі.   

Parbode - одне з небагатьох видань у країні, що публікує журналістські розслідування та авторські колонки. Журнал популярний не тільки у Суринамі, а й у колишній метрополії – Нідерландах.

Cуринам, держава у Південній Америці з понад 500-тисячним населенням, має розвинену мережу друкованих медіа, радіо- і телестанцій та інтернет-провайдерів. За Індексом свободи преси «Репортерів без кордонів» у 2013 році вона посіла 21 місце серед 179 країн світу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Журнал Parbode. starnieuws.com.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду